Nakon uzbuđenja u Ligi prvaka, europski nogometni tjedan zaključili smo Europskom ligom. Poznati su polufinalisti, to su Fiorentina, Napoli, Sevilla i Dnjipro!

23.4.2015.
21:02

Ždrijeb polufinala bit će u petak u 13.00 sati u Nyonu, a u ovoj fazi natjecanja nema nositelja, pa su moguće sve kombinacije. Prve utakmice polufinala bit će 7. svibnja, a uzvratni susreti su 14. svibnja. Finale je 27. svibnja u Varšavi.

Napoli je u uzvratnom dvoboju na stadionu San Paolo odigrao 2:2 protiv Wolfsbura obranivši tako uvjerljivih 4:1 iz prve utakmice. Talijanski sastav je vodio 2:0 golovima Josea Callejona (50) i Driesa Mertensa (65), no 'vukovi' su uspjeli izjednačiti, a strijelci su bili Timm Klose (71) i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić (73).

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Napoli je zadnji put stigao do polufinala nekog europskog kupa 1989. godine kada je pod vodstvom legendarnog Diega Maradone osvojio Kup Uefa pobijedivši u finalu Stuttgart (2-1, 3-3). Ukoliko Napoli ode do samog kraja, Rafael Benitez će postati tek drugi trener u povijesti Kupa Uefa/Europske lige s tri naslova.

Aktualni pobjednik Europske lige Sevilla je u dramatičnom dvoboju u St Peterburgu odigrao 2:2 protiv Zenita i obranio 2:1 iz prve utakmice. Gosti su poveli golom Carlosa Bacce iz jedanaesterca u šestoj minuti i lakoćom su obranili vodstvo do kraja poluvremena.

Zenit je izjednačio u 48. minuti nakon katastrofalne pogreške vratara Beta kojem je lopta ispala iz ruke. Šatov je ubacio loptu u kazneni prostor, a Beto umjesto da je lagano ulovi, on je neobjašnjivo ispustio loptu, što je iskoristio Rondon. Nažalost, po navijače španjolskog sastava Beto je u 72. minuti još jednom 'briljirao'. Hulk je opalio sa 30-tak metara, a Beto nespretnom reakcijom pospremio loptu iza gol crte. Ipak sve loše što je učinio Beto spasio je Gameiro izjednačivši na 2:2 u 85. minuti.

Fiorentina je pobijedila kijevski Dynamo 2-0 nakon što je prvi dvoboj završio 1:1. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 40. minuti kada je gostujući veznjak Jeremain Lens isključen zbog dva žuta kartona. Prvog je dobio u 14. minuti zbog oštrog prekršaja, a drugog zbog simuliranja.

Švedski sudac Jonas Eriksson je vrlo lako mogao pokazati na kazneni udarac za Dinamo, no umjesto toga je Lensu pokazao drugi žuti zbog simuliranja. 'Viole' su igračku prednost iskoristile tri minute kasnije kada je Mario Gomez postigao pogodak na asistenciju Joaquina. Fiorentina je pobjedu potvrdila u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Vargas. Milan Badelj je za pobjednički sastav odigrao zadnjih 10 minuta, dok je Vida igrao svih 90 minuta za goste.

Dnjipro je izborio polufinale golom Jevhena Šahova u 82. minuti pobijedivši Club Brugge 1-0 nakon 0-0 iz prve utakmice. Bio je to prvi poraz belgijskog sastava ove sezone u Europskoj ligi. U 16 susreta Brugge je ostvario 11 pobjeda, četiri remija i jedan poraz. Nikola Kalinić je igrao za Dnjipro od 72. minute.