Katastrofa Hajduka: Zbog četiri tragične greške ispadaju iz Europe?

31.7.2014.
9:51

ŠAHTER: Mokin, Porjajev, Džidić, Malij, Malslo, Vičius, Konjisbajev, Pokrivač, Kirov, Topčagić, Finončenko

HAJDUK: Stipica, Mikanović, Milić, Jozinović, Maloča, Andelković, Vlašić, Caktaš, Bradarić, Gotal, Kouassi

STRIJELCI: 1:0 Topčagić (11.), 1:1 Gotal (18.), 2:1 Finončenko (20.), 3:1 Džidić (70'), 3:2 Caktaš (77') Kazahstanski je klub poveo već u 10. minuti iz svog prvog napada. Zabio je Tihret Topčagić nakon što je bez problema okrenuo Mislava Anđelkovića koji mu je bio na leđima. Bila je to prva velika greška očajne obrane Hajduka, a nizale su se doslovno do zadnje minute.

Hajduk je uspio izjednačiti u 19. minuti kada je Sandro Gotal zatresao mrežu nakon lijepe solo-akcije. Nepune dvije minute po izjednačenju Hajduk opet gubi, a ovoga je puta slabu reakciju obrane Bilih kaznio Andrej Finončenko. Zabio je neometan s druge vratnice nakon što je loptu ondje glavom po ubacivanju iz auta proslijedio Topčagić.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku je ponovo prvi zabio Šahter. Strijelac je bio Aldin Džidić glavom nakon ubacivanja iz kornera.

U 78. minuti smanjenje na 3:2 Hajduku donosi Mijo Caktaš iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Ulan Konisbaev igranjem rukom u kaznenom prostoru. I kada se činilo da će Hajduk na uzvrat s minimalnim zaostatkom za 4:2 u sudačkoj nadoknadi zabija Toktar Žangilišbaj.

Uzvrat se igra za tjedan dana. 7. kolovoza na Poljudu.