'Razočarani smo, ali sada se okrećemo utakmici protiv Dinama!'

Nogometaši Hajduka nisu uspjeli izboriti plasman u Europsku ligu nakon što su u uzvratnom dvoboju završnog kruga kvalifikacija pred 35.000 gledatelja na stadionu Poljud odigrali 0:0 protiv Dnjipra.

28.8.2014.
22:43

Ukrajinski sastav je u prvom susretu slavio 2:1 i uspio je sačuvati prednosti. Bila je to jedna od najvažnijih utakmica Hajduka posljednjih godina, no nažalost Splićani nisu uspjeli. Premda im je trebao samo jedan pogodak.

Mogu zapravo Splićani biti zadovoljni rezultatom, jer Dnjipro je bio bolji, imao je pregršt prilika, ali sve je obranio fenomenalni mladi vratar Hajduka i hrvatske reprezentacije Lovre Kalinić.

"Riječ je zaista o dobrom golmanu koji ima odlične vještine", priznao je nakon susreta i trener gositju Miron Markevič i dodao:

"Činjenica je da su bila dva različita poluvremena, međutim, najvažnije je da smo mi postigli ono što smo htjeli. Igrali smo dublje u obrani, Hajduk nas je na to prisilio, a prigode nismo iskoristili zbog već spomenutog odličnog vratara".

Trener Hajduka Igor Tudor je nakon susreta priznao da je razočaran, premda je Dnjipro bio bolji.

"Sigurno smo razočarani, ali život ide dalje, okrećemo se prvenstvu i nedjeljnoj utakmici protiv Dinama. Za prolaz je falilo svega pomalo, duela, kvalitete i osobnosti. Zato ovo nije bilo dovoljno za proći Dnjipro. Protivnik je taj koji diktira stvari na terenu. Kao što sam već rekao stvar je duela i brzine. Ako izgubiš loptu protivnik dođe do posjeda. Međutim, momci su bili dobri, ja im ovom prigodom čestitam na utakmici. Dosta ih je bilo na maksimumu, ali možda ne dovoljno da se prođe ovakav protivnik. Nije isto igrati protiv Zadra i protiv ovako kvalitetne momčadi. Osjetio se nedostatak fizike i kvalitete".

Tudora je malo zbunilo pitanje 'Što mislite o Kaliniću?'

"To je igrač koji bi u Hrvatskoj nogometnoj ligi zabio 30 golova", ispalio je trener Hajduka ne shvaćajući da je pitanje odnosilo na njegova sjanog vratara Lovru.

"Lovre je opet bio dobar, držao nas je do zadnjih minuta, no i to je bilo nedovoljno".

Poseban dio prekrasne poljudske večeri bila je atmosfera na stadionu. 35.000 navijača napravilo je ambijent za pamćenje. "Bilo je prekrasno. Osjetila se nervoza zadnjih 20 minuta kada je publika čekala naš gol. Međutim, to je realnost"