Jedanaesterac presudio Splitu: Europa je ostala samo san

Jedan jedini pogodak postignut je u 190 minuta igre u play-offu za Europa ligu između Splita i Torina i to iz jedanaesterca.

28.8.2014.
15:07

TORINO: Padelli, Molinaro, Maksimović, Moretti, Glik, Darmian, El Kaddouri, Vives, Benassi, Barreto, Quagliarella

SPLIT: Vuković, Glavina, Glumac, Rugašević, Galović, Ibriks, Rog, Dujmović, Vidović, Bilić, Bagarić Split je tako ostao korak kratak od natjecanja po skupinama iako je ukupno gledano ostavio dobar dojam. Na gostovanje u Torino doputovali su bez kamerunskog napadača Henrija Bellea koji nije uspio riješiti zavrzlame oko dobivanja vize. Time su sužene opcije trenera Splitovaca Ivana Matića budući je Kamerunac ranije ove sezone nastupio u svim europskim utakmicama svoje momčadi.

Nakon rezultata 0:0 u Dugopolju igrači Splita doputovali su u Torino s vjerom da mogu iznenaditi domaćine koji su prošle sezone završili sedmi u talijanskom prvenstvu. No, domaćini su se postavili autoritativno od samog početka i počeli pritiskati suparnički gol. Već u 2. minuti prijetio je Benasi, u 7. minuti El Kadourri, ali srećom nisu uspjeli zabiti. Ali naposlijetku je uspio zabiti El Kaddouri iz u 22. minuti jedanaesterca koji je dosuđen zbnog igranja Ibriksa rukom u kaznenom prostoru.

Najveću priliku na susretu Torino je imao u 39. minuti kada je Glavina iz voleja opalio pokraj vratiju.

Sa rezultataom 1:0 za domaće otišlo se na odmor, a nastavak je ponovo bolje otvorio Torino. Igralo se na početku uglavnom pred vratima Vukovića, ali svi su napadi odbijeni. U posljednjih dvadasetak minuta Torino je preuzeo inicijativu, dok se domaćin povukao, ali nisu Splitovci uspjeli opasnije priprijetiti i stvoriti pravu priliku.