Nogometaši Rijeke došli su do nove pobjede u Europi, na Kantridi je pao moldavski Sheriff. Bijeli su slavili s 1:0 pogotkom Leovca u 85. minuti.

21.8.2014.
13:45

RIJEKA(4-4-2): Vargić - Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac - Kvržić, Jajalo, Brezovec, Jugović(od 62. Anas) - Jahović(od 76. Moises), Kramarić

SHERIFF(4-2-3-1): Derga - Metoua, Muresan, Moreira, Joaozinho - Olimpio, Ernandes - Balima, Galvao(od 65. Richardinho), Potiguar (od 46. Isa) - Cadu (od 79. Ginsari)

Strijelac: Leovac (85')

Teže nego se očekivalo Rijeka je došla do nove pobjede. Moldavski Sheriff kojeg vodi hrvatski strateg Zoran Zekić, sjajno se branio do 85. minute, ali je onda jedan od mnogobrojnih ubačaja Tomečaka konačno urodio plodom.

Ubacio je desni bek Rijeke u peterac, obrana gostiju nakratko je odbila loptu, ali ona je došla do Leovca koji je iz voleja raspalio i pogodio za vodstvo.

No, idemo redom. Treba reći kako to nije bila jedna od onih partija Rijeke na koje su nas igrači Matjaža Keka navikli ove sezone. Bijeli su jako teško dolazili do prilika, dobro čuvan je bio Andrej Kramarić, a bokovi potpuno zatvoreni. Najbolju priliku u prvom dijelu imao je već u 8. minuti Brezovec iz slobodnjaka kada je gostujući vratar izvadio loptu iz samih rašlja. Osim nekoliko poluprilika Kramarića i Kvržića malo smo toga vidjeli u prvo dijelu.

U nastavku opet slična priča. Zatvoreni Sheriff koji prijeti iz kontra napada i jalova i podosta spora Rijeka. Kvržić je u 54. minuti imao najbolju priliku kada je nakon jedne akcije preko desnog boka i ubačaja Tomečaka ostao sam na 15-tak metara, odlično uštopao loptu, ali pucao ravno u vratara.

I kad su svi pomisli da će utakmica završiti bez pogodaka, Rijeku je pomazila sreća. Sreća u vidu lošeg ispucavanja obrane Sheriffa nakon čega je lopta došla do Leovca koji zabija još jedan ključni pogodak ove sezone (zabio je i Dinamu u Superkupu). Ne samo zbog pobjede, već i zbog načina igre u uzvratu dobro je što je Rijeka iščupala pobjedu, jer u uzvratnoj utakmici Moldavci moraju napasti, što će Rijeci omogućiti puno lakšu transformaciju prema naprijed.