18.9.2014.
8:54

DINAMO (4-2-3-1): Eduardo - Pivaric, Simunic, Sigali, Pinto - Ademi, Brozovic - Soudani, Wilson, Antolic, Cop

ASTRA (4-4-2): Lung - Youssef, Morais, Oros, Pliatsikas - Yahaya, Enache, Laban, Amorim - Budescu, Fatai

Strijelac: Soudani (17' 24', 45+1', Henriquez 70', Coric 90+2' / 82') Nogometasi Dinama odigrali su utakmicu za pamcenje na otvaranju nove europske sezone. Bila je to velika vecer za Modre u kojoj su stigli do prve europske pobjede nakon skoro cetiri godine.

Ono sto je bilo posebno impresivno u igri hrvatskog prvaka je cinjenica da su iskoristili svoje prilike. U prvom poluvremenu je tako rumunjski doprvak vadio loptu iz mreze tri puta, a ubojiti Soudani je pospremio sve svoje prilike. Prva je dva gola zabio preciznim udarcima glavom u 17. i 24. minuti nakon ubacivanja Pinta, odnosno Antolica, da bi u prvoj minuti sudacke nadoknade zabio nogom, sam kao duh iz peterca nakon asistencije Wilsona Eduarda.

U drugom poluvremenu Dinamo je apsolutno kontrolirao igru, a na 4:0 povisio je Henriquez i to samo tri minute nakon sto je usao u igru. Tukao je lijepo s vrha kaznenog prostora nakon sjajne asistencije Antolica.

Pred kraj je zagrebacki sastav dozvolio Astri da zabije pocasni gol kojeg je pospremio Chitu u 82. minuti, ali u nijednom trenutku gosti nisu izgledali kao da mogu ozbiljnije ugroziti pobjedu Modrih. Tocku na i postavio je 17-godisnji Coric u sudackoj nadoknadi lijepim prizemnim udarcem iz sredine kaznenog prostora u dalji kut, u malu mrezicu Astrinog gola.

Kazimo da su u drugoj utakmici skupine Salzburg i Celtic remizirali 2:2. Gosti iz Glasgowa u dva su navrata vodili golovima Wakasa Mubaraka i Scotta Browna, ali se Salzburg vracao preko Alana i Jonathana Soriana. Nakon prvog kola Dinamo je tako vodeca momcad skupine D. Kako je lijep pogled na ljestvicu.

//www.dailymotion.com/embed/video/x267sz1 Skupina A Apollon Limassol - Zurich 3:2 Borussia Monchengladbach - Villarreal 1-1

Ljestvica: 1. Trabzonspor 3 2. Legia 3 3. Metalist 0 4. Lokeren 0

Na otvaranju natjecanja po skupinama Europske lige izuzev nogometasa Dinama i Rijeke nastupilo je jos devet hrvatskih nogometasa, a samo su trojica imala razloga za zadovoljstvo - Milan Badelj, Domagoj Vida i Ivica Vrdoljak. Fiorentina je u susret K skupine u Firenzi pobijedila Guingamp 3-0, a Milan Badelj je odigrao drugo poluvrijeme. Strijelci za 'viole' bili su

Vargas (34), Cuadrado (67) i Bernardeschi (88). Francuski sastav je od 38. minute igrao bez iskljucenog Dialla.

Uspjesna je bila i Legija koja je u Varsavi u dvoboju skupine L porazila Lokeren 1-0 golom Radovica u 58. minuti. Ivica Vrdoljak je kao kapetan odradio cijeli dvoboj u poljskom sastavu.

Dynamo je u Portugalu deklasirao Rio Ave 3-0 u skupini J. Strijelci su bili Jarmolenko (20), Belhanda (25) i Kravec (70). Domagoj Vida je odigrao cijeli susret.

Inter je u Kijevu pobijedio Dnjipro 1-0, no Mateo Kovacic nije nastupio. Pogodak odluke zabio je Danilo D'Ambrosio u 71. minuti utakmice. Ivan Strinic je odigrao cijeli susret za Dnjipro, a u 52. minuti je dobio zuti karton, dok je Nikola Kalinic usao u igru u 79. minuti. Mladen Bartulovic nije nastupio. u igru.

Wolfsburg je dozivio tezak poraz kod Evertona 1-4. Strijelci za engleski sastav bili su Rodriguez (15-autogol), Coleman (45+1), Baines (47-11m) i Mirallas (89). Poraz njemackog sastava ublazio je Rodriguez u sudackoj nadoknadi. Ivica Olic je odigrao cijeli susret za 'vukove', dok je Ivan Perisic i dalje izvan stroja zbog ozljede.

Poraz je dozivio i Panathinaikos koji je u Ateni izgubio od moskovskog Dinama 1-2 na otvaranju natjecanja u skupini E. Golove za ruski sastav zabili su Kokorin (40) i Ionov (49), dok je gol za 'Pao' zabio Dinas (63). Gordon Schildenfeld je za Panathinaikos odigrao cijeli susret, Danijel Pranjic je igrao do 80. minute, dok je Mladen Petric dobio priliku u zadnjih 15 minuta.

Bivsi hrvatski izbornik Slaven Bilic, sada na klupi Besiktasa, lose je otvorio natjecanje u skupini C odigravsi u Istanbulu tek 1-1 protiv grckog Asterasa. Besiktas je poveo golom Gokhana Torea u 33. minuti, a u samoj zavrsnici je izjednacio Parra.