Pogledajte kako je mladi Hrvat razvalio Bosance

Panathinaikos je pobijedio Midtjylland sa 4:1 u prvom susretu play-offa za Europsku ligu, a za grčki sastav nastupila su trojica Hrvata, Gordon Schildenfeld, Danijel Pranjić i Mladen Petrić.

22.8.2014.
9:41

Schifo i Pranjić su igrali cijeli susret, dok je Petrić ušao u igru u 78. minuti. Gosti su poveli golom Lauridsen u 13. minuti, no Pao je do konca poluvremena zabio tri gola, a sva tri je zabio Berg. Četvrti pogodak bio je autogol Lauridsena u 89. minuti.

Pobjedu je ostvarila i varšavska Legija, koja je zbog administrativne pogreške izbačena iz Lige prvaka. Poljski sastav u čijim je redovima cijeli susret kao kapetan odigrao hrvatski nogometaš Ivica Vrdoljak, je u Kazahstanu je pobijedila Aktobe 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Slovak Ondrej Duda u 48. minuti.

Sjajnu večer imao je i potencijalni hrvatski reprezentativac 21-godišnji napadač Borussije Mönchengladbach Branimir Hrgota koji je zabio dva gola u gostujućoj pobjedi protiv Sarajeva 3:2. Hrgota je rođen u Zenici, a u djetinjstvu je s obitelji preselio u Švedsku. Ima pravo nastupa za BiH, Švedsku i Hrvatsku, a čini se kako se odlučio upravo za kockaste.

Apollon Limassol i Lokomotiv Moskva su odigrali 1:1, a Vedran Ćorluka je za goste odigrao cijeli susret. Lokomotiv je poveo u 39. minuti golom Kasajeva, a izjednačio je Abraham deset minuta prije kraja susreta.

Rostov, našeg Stipe Pletikose i Hrvoja Milića je poražen na gostovanju kod Trabzonspora 0:2. Golove za turski sastav zabili su Medjani (37) i Oscar Cardozo (73). Pletikosa i Milić su odradili svih 90 minuta.

Lokeren je kod kuće pobijedio Hull City 1:0 golom Vanakena (58), a Nikica Jelavić je za goste igrao posljednjih 18 minuta.

Zorja je u Kijevu remizirala 1:1 protiv Feyenoorda, a Krševan Santini je utakmicu gledao s klupe ukrajinskog kluba.