26.2.2015.
23:54

Dnjipro je u Pireju odigrao 2:2 protiv Olympiakosa, obranivši pobjedu 2:0 iz prve utakmice. Grčki prvak je poveo golom Kostasa Mitroglua u 14. minuti, no osam minuta kasnije izjednačio je Artem Fedetski.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 52. minuti kada je stoper domaćeg sastava Luka Milivojević dobio crveni karton. Grci su s igračem manje poveli u 90. minuti golom Domíngueza iz jedanaesterca, no minutu kasnije je izjednačio naš Nikola Kalinić koji je ušao u igru u 62. minuti.

Wolfsburg je u Lisabonu odigrao 0:0 protiv Sportinga sačuvavši dva gola prednosti iz prve utakmice. Ivan Perišić nije nastupio zbog ozljede.

Inter se napromašivao protiv Celtica pobijedivši samo s 1:0, međutim i taj jedan gol je bio dovoljan za prolaz milanskog sastava jer je prvi susret u Glasgowu završio 3:3. Škotski prvak je od 37. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Virgil van Dijk, a pogodak odluke zabio je Guarin u 88. minuti. Mateo Kovačić je ušao u igru u 80. minuti umjesto Hernanesa, dok Marcelo Brozović nije prijavljen za EL.

Fiorentina je pobijedila Tottenham 2:0 i plasirala se dalje nakon što je prvi dvoboj u Londonu završio 1:1. Viole su povele golom Marija Gomeza u 54. minuti na asistenciju Milana Badelja, a pobjedu talijanskog sastava potvrdio je Mohamed Salah u 71. minuti. Bivši veznjak Dinama odigrao je cijeli susret za Fiorentinu, a u 36. minuti je dobio žuti karton.

Dinamo je Kijevu pobijedio Guingamp 3:1 nadoknadivši poraz 1:2 iz prve utakmice. Lukasz Teodorczyk (31), Vitali Bujalski (46) i Oleh Gusev (75-11m) su zabili za ukrajinski sastav, a Christophe Mandanne (66) za goste. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Dynamo.

Ajax je protutnjao Varšavom pobijedivši Legiju 3:0 i tako samo potvrdio pobjedu 1:0 iz prve utakmice. Poljake je uništio Poljak Arkadiusz Milik postigavši dva gola (11, 43). Bivši napadač poljskog Gornik Zabrzea, koji je u Ajax stigao na posudbu iz Bayera, postigao je i jedini pogodak u prvom susretu. Strijelac za Kopljanike bio je i Nick Viergever (13). Ivica Vrdoljak je odigrao cijeli susret za poljski sastav, a u 18. minuti je 'požutio'.

Borussia Mönchengladbach i Sevilla su odigrali sjajnu utakmicu, a na koncu su pobijedili gosti 3:2, potvrdivši pobjedu 1:0 iz prve utakmice. Gosti su u prvom poluvremenu vodili 1:0 i 2:1, no domaćin se uporno vraćao i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2:2. Za Sevillu su zabili Carlos Bacca (8) i Vitolo (26), a za Borussiju Granit Xhaka (19) i Thorgan Hazard (29). Sve nade domaćina u preokret utihnule su u 69. minuti kada je Xhaka dobio drugi žuti i crveni karton. Deset minuta kasnije Vitolo je zabio još jedan gol za Sevillu i tako razriješio sve dvojbe.

Ždrijeb parova osmine finala na rasporedu je u petak, 27. veljače u Nyonu.

Dinamo Moskva* - Anderlecht 3-1 (Kozlov 47, Jusupov 64, Kuranyi 90+5/Mitrović 29) (prva utakmica 0-0)

Zenit* - PSV 3-0 (Rondon 29, 67, Hulk 48) (1-0)

Bešiktaš* - Liverpool 1-0 (Arslan 72) - (0-1) - Bešištaš ide dalje 5-4 na jedanaesterce

Dinamo Kijev* - Guingamp 3-1 (Teodorczyk 31, Bujalskij 46, Gusev 75-pen/Mandanne 66) (1-2)

Fiorentina* - Tottenham 2-0 (Gomez 54, Salah 71) (1-1)

Inter* - Celtic 1-0 (Guarin 88) - CK: van Dijk (Cel, 37) (3-3)

Legia - Ajax* 0-3 (Milik 11, 43, Serero 13) (0-1)

Borussia Mönchengladbach - Sevilla* 2-3 (Xhaka 19, Hazard 29/Bacca 8, Vitolo 26, 79). CK: Xhaka (Bor, 69) (0-1)

Salzburg - Villarreal* 1-3 (Đuričin 18/Vietto 33, 75, Dos Santos 79) (1-2)

Athletic Bilbao - Torino* 2-3 (Iraola 44, De Marcos 61/ Quagliarella 16pen, Maxi Lopez 45+3, Darmian 68) (2-2)

Club Brugge* - Aalborg 3-0 (Vasquez 11, Oulare 64, Mbombo 73) (3-1)

Everton* - Young Boys 3-1 (Lukaku 25pen, 30, Mirallas 42/Vilotić 13) (4-1)

Napoli* - Trabzonspor 1-0 (De Guzman 19) (4-0)

Olimpiakos Pirej - Dnipro* 2-2 (Mitroglou 14, Dominguez90/Fedetskij 22,KALINIĆ 90+2). CK: Milivojević (Oli, 50) (0-2)

Sporting Lisabon - Wolfsburg* 0-0 (0-2)