Mateo Kovačić odradio je kao i Lovren svih 90 minuta u redovima talijanskog Intera, koji je nakon 2:0 u prvoj utakmici u Milanu, s još uvjerljivijih 3:0 slavio u Cluju kod istoimenog domaćina.

21.2.2013.
21:44

Freddy Guarin je nakon asistencija Rodriga Palacija, odnosno Rickyja Alvareza u 22. i 47. minuti prvog poluvremena riješio sve dileme oko pitanja pobjednika, ako su iste i postojale uoči ovog susreta.

Konačnih 3:0 postavio je 18-godišnji Marco Benassi na asistenciju Antonija Cassana, a to mu je ujedno bio i prvijenac u dresu Intera, kao i debi u Europa ligi. Recimo da je Kovačić od 15. minute igrao s opterećenjem žutog kartona, ali i da se u preostalom dijelu susreta sjajno nosio s tim pritiskom.

Na krajnje uzbudljiv način su nogometaši londonskog Tottenhama osigurali osminu finala Europa lige. Gubili su Spursi kod Lyona do 90. minute kada je Moussa Dembele zabio za prolaz.

Iako je po prikazanom na travnjaku bio bolji, Tottenham je u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Europa lige na Gerlandu gubio od Lyona s 1:0 (prva utakmica 2:1 za Tottenham). Tada se, kao uostalom i u prvoj utakmici kada je Gareth Bale sjajnim slobodnim udarcem u sudačkoj nadoknadi zabio za 2:1, sreća osmjenhula momčadi menadžera Andrea Villas-Boasa.

Veznjak Moussa Dembele opalio je loptu s 20-ak metara iskosa i sjajno pogodio nebranjeni dio gola Vercoutrea. Nepune tri minute nakon toga sudac je odsvirao kraj susreta i kod Spursa je zavladala neopisiva sreća.

Dejan Lovren odradio je svih 90 minuta u redovima Lyona, koje je, spomenimo, u vodstvo doveo Maxime Gonalos u 17. minuti utakmice. Od ostalih rezultata spomenimo još ispadanje ukrajinskog Dnjipra, za koji nastupaju dvojica hrvatskih reprezentativaca Ivan Strinić i Nikola Kalinić. Upravo je potonji bio tragičar susreta, koji je završio rezultatom 1:1 (prva utakmica 2:0), s obzirom da je 10 minuta nakon ulaska u igru (u 53. ušao) zaradio izravni crveni karton!

Dnjipro je svejjedno u 76. poveo preko Jevena Seleznjova, koji je realizirao najstrožu kaznu, koju je prethodno skrivio, i zaradio crveni karton, Fabian Frei. No, pet minuta kasnije Basel riješava sve dileme pogotkom iz svog jedanaesterca, koji je realizirao Fabian Schär. Ivan Strinić je odradio svih 90 minuta, te je u 35. zaradio žuti karon.

Rubin Kazan - Atletico Madrid 0-1 (Falcao 84), 2-1

Benfica - Bayer Leverkusen 2-1 (John 60, Matić 77 / Schürrle 75), ukupan rezultat 3-1

Bordeaux - Dinamo Kijev 1-0 (Diabete 41) (1-1), 2-1

Chelsea - Sparta Prag 1-1 (Hazard 90+2 / Lafata 17), 2-1

Fenerbahçe - BATE Borisov 1-0 (Cristian 45+1-11m), 1-0

Hannover - Anži 1-1 (Pinto 70 / Traore 90+9), 2-4

Liverpool - Zenit 3-1 (Suarez 28, 59, Allen 43 / Hulk 19), 3-3

Olympiacos - Levante 0-1 (Martins 9), 0-4

Viktoria Plzen - Napoli 2-0 (Kovarik 51, Tecl 74), 5-0