Nogometaši Seville plasirali su se u polufinale Europa lige. U uzvratnoj utakmici četvrtfinala na svome su Sanchez-Pizjuanu pobijedili Porto sa 4:1 i tako nadoknadili zaostatak 0:1 iz prvog dvoboja.

10.4.2014.
21:19

Andalužani su prva tri gola postigli već u prvih pola sata igre čime su bacili goste u nokdaun iz kojeg se više nisu izvukli. U petoj je minuti strijelac za Sevillu s bijele točke bio naš Ivan Rakitić. Prije toga je Danilo u kaznenom prostoru sapleo Carlosa Baccu.

U 26. je minuti na 2:0 povećao Vitolo nakon što mu je Bacca glavom proslijedio loptu. A nakon što je bio uključen u prva dva gola, kolumbijski je napadač tri minute kasnije i sam zabio za 3:0.

Tračak nade Portugalcima ukazao se u 54. minuti kada je domaći branič Coke dobio drugi žuti karton. Nisu to ipak znali iskoristiti, a u 79. su minuti primili i četvrti gol. Strijelac je na asistenciju Vitola bio Kevin Gameiro. U drugoj minuti sudačke nadoknade poraz gostiju je lijepim udarcem izvan kaznenog prostora ublažio Ricardo Quaresma. Spomenimo da je Rakitić ostao u igri do 86. minute.

U Torinu je Juventus svladao Lyon s 2:1 i tako potvrdio prolaz dalje nakon što je i u prvoj utakmici bio bolji s 1:0. Domaći su poveli već u četvrtoj minuti kada je još jednom iz slobodnog udarca precizan bio Andrea Pirlo. Izjednačio je Jimmy Briand u 18. minuti udarcem glavom, ali nisu gosti imali snage za preokret i senzaciju. Štoviše, u 68. je minuti Samuel Umtiti skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon udarca Claudija Marchisija.

Benfica je prošli tjedan slavila u gostima kod AZ Alkmaara sa 1:0, a ovaj je četvrtak i pred svojim navijačima na Luzu došla do pobjede (2:0) i prolaska u polufinale. Dvostruki je strijelac bio Rodrigo.

Nogometaši Valencije izveli su pravi podvig i nadoknadili zaostatak 0:3 iz prve utakmice svladavši Basel sa 5:0 i prošli u polufinale.

Junak utakmice je bio 20-godišnji napadač Paco Alcacer koji je postigao tri pogotka, uključujući i jedan u produžetku. Alcacer je doveo Šišmiše u vodstvo u 38. minuti, a samo četiri minute kasnije je na 2:0 udarcem glavom povećao Eduardo Vargas.

U drugom je poluvremenu Valencia krenula po potpuni preokret, a pogodak vrijedan produžetka je postigla u 70. minuti kada se Vargas sjajno protegnuo i asistirao unatrag za Alcacera koji je smjestio loptu pod gredu.

U produžetku su kola za Basel dodatno pojurila nizbrdo jer je najprije u 102. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Marcelo Diaz, a samo tri minute kasnije i Gaston Sauro. S dva igrača manje Švicarci se nisu uspjeli obraniti: prvo je u 114. minuti svoj treći gol zabio Alcacer, a četiri minute kasnije je Juan Bernat postavio konačnih 5:0.

Benfica - AZ Alkmaar 2-0 (Rodrigo 39, 71), prva utakmica 1-0

Juventus - Lyon 2-1 (Pirlo 4, Umtiti 68-ag / Briand 18), prva utakmica 1-0

Sevilla - Porto 4-1 (Rakitić 5 - 11m, Vitolo 26, Bacca 29, Gameiro 79 / Quaresma 90+2), prva utakmica 0-1

Valencia - Basel 5-0, produžetak (Alcacer 38, 70, 114, Vargas 42, Bernat 118), prva utakmica 0-3