Pogledajte sjajno dodavanje Rakitića za fenomenalan gol

Odigrane su prve polufinalne utakmice Europa lige. Oba domaćina prvih utakmica stigla su do pobjede, Benfica je sa 2:1 svladala Juventus, a Sevilla je sa 2:0 bila bolja od Valencije.

24.4.2014.
23:23

Sevilla najzadovoljnija odlazi na uzvrat. Ima opipljivu prednost od 2:0 i napravila je korak prema ulasku u finale. S druge strane Benfica je slavila sa 2:1 protiv Juventusa, međutim gol u gostima daje Talijanima priliku.

Ivan Rakitić odradio je svih 90 minuta u dresu domaćina, bio je kreator niza prilika, a sudjelovao je i u prvom pogotku domaćina. Igrala se 33. minuta kada je Rakitić opasno ubacio iz prekida, a M'Bia iz blizine i sumnjive situacije poslao loptu u mrežu Valencije.

Strasti se nisu niti smirile, a već je bilo 2:0. U 36. minuti Vitolo je proigrao Baccu, a ovaj ušao u 16 metara i precizno pogodio za povećanje vodstva. U samoj završnici susreta Valencia je mogla doći do smanjenja zaostatka i vrijednog gola u gostima, međutim pokušaj Vargasa zaustavila je greda.

U drugom susretu večeri Benfica je sa 2:1 svladala Juventus. Domaćin je imao savršen ulazak u utakmicu. Već u drugoj minuti Portugalci su poveli nakon ubačaja iz kornera koji je odličnim i vrlo preciznim udarcem glavom Ezequiel Garay pretvorio u pogodak.

U drugom dijelu Juventus je prvo zaprijetio preko Pogbe, a onda je stigao do poravnanja. U 73. minuti poravnao je Carlos Tevez kojem je to prvi pogodak u europskim natjecanjima nakon petogodišnje suše i čak 46 upućenih udaraca prema vratima.

Domaćin ipak odnosi prednost u Torino zahvaljujući golu Lime u 84. minuti i to krasnom pogotku u gornji kut koji je ostavio Buffona bez šanse. U posljednjim minutama obje momčadi imale su prilike za pobjedu, no lopta nije htjela u gol.