16.4.2015.
23:39

Wolsburg je dočekao Napoli kao favorit, no umjesto pobjede doživio je najteži domaći europski poraz u povijesti kluba. Napoli je odigrao sjajno i 'vukovi' su mogli i teže stradati, bila je to predstava kao u najslavnijim danima talijanskog kluba, kada ga je na terenu vodio slavni Maradona.

Strijelci za goste bili su Higuain (15), Marek Hamšik (23, 64) i Manolo Gabbiadini (87), dok je utješni pogodak za domaćine u 80. minuti zabio Nicklas Bendtner na asistenciju hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića. U redovima Napolija nije bilo Ivana Strinića koji nema pravio nastupa jer je ove sezone u Europskoj ligi igrao za Dnjipro.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Aktualni pobjednik Europske lige Sevilla je porazila Zenit 2-1 nakon što je gubila na poluvremenu. Rusi su na Sanchez Pizjuan doputovali bez petorice važnih igrača. Hulk, Danny, Smolnikov i Crisicito nisu imali pravo nastupa zbog suspenzije, dok je Fajzulin otpao zbog ozljede. Međutim i oslabljeni Zenit je u 29. minuti stigao do vodstva golom Aleksandra Rjazanceva. Njegov prvi udarac je obranio Rico, ali ne i drugi. Zanimljivo, Zenitov veznjak je prvu pucao desnom nogom, a iz drugog pokušaja zabio je gol lijevom nogom. Sevilla je u 73. minuti uspjela izjednačiti golom Bacce, a u 88. minuti Denis Suarez je donio Andalužanima pobjedu.

Dynamo i Fiorentina su u Kijevu odigrali bez pobjednika 1:1. Domaćin je poveo golom Jeremaina Lensa u 36. minuti, a izjednačio je Khouma Babacar u sudačkoj nadoknadi. Zanimljivo, Fiorentina je otvorila utakmicu bez ijednog Talijana u sastavu, a tek je u nastavku ušao jedan Talijan i to Alberto Aquilani sedam minuta prije kraja susreta.

Domagoj Vida je započeo utakmicu na domaćoj klupi, no ušao je u igru u 24. minuti umjesto ozlijeđenog Antunesa. Milan Badelj je odigrao cijeli susret za talijanski sastav.

Club Brugge i Dnjipro su odigrali bez pogodaka čime je belgijski sastav i dalje ostao bez poraza u Europskoj ligi ove sezone. U 15 susreta Brugge je ostvario 11 pobjeda i četiri remija. Nikola Kalinić je igrao za goste do 78. minute.