U Europskoj ligi su na rasporedu bili prvi susreti osmine finala, a u najatraktivnijem dvoboju je Tottenham pobijedio Inter s 3:0. Mateo Kovačić je igrao od prve do 55.

7.3.2013.
20:21

Nije dugo trebalo da londonska momčad pokaže tko je u ovom susretu favorit, kao i tko je u daleko boljoj formi.

Nakon manje od šest minuta igre Islanđanin Gyfli Sigurdsson ubacio je loptu s lijeve strane Tottenhamova napada na Interov peterac, gdje je najviši u skoku bio ponajbolji nogometaš današnjice Gareth Bale. Velšanin je sjajno pogodio glavom donji lijevi kut gola Samira Handanovića za svoj 11 pogodak u posljednjih devet utakmica za klub i reprezentaciju.

Svega 12 minuta kasnije, nakon što je Inter uspješno odolijevao novim naletima Spursa, asistent prvog pogotka nalazi se na pravom mjestu u pravo vrijeme nakon udarca Jermaina Defoea i obrane Handanovića, te iz neposredne blizine gura loptu u mrežu za 2:0.

Samo minutu prije toga mladi hrvatski nogometaš Mateo Kovačić, koji je susret započeo od prve minute, promašio je okvir gola s ruba šesnaesterca.

Konačnih 3:0 postavio je Belgijanac Jan Vertonghen u 53. minuti susreta, a dvije minute kasnije je trener Intera Andrea StramaccioniMatea Kovačića zamijenio Guarinom.

Iako je bio za nijansu kvalitetniji na travnjaku, Chelsea je gostovanje u Rumunjskoj napustio pognute glave! Steaua je slavila s minimalnih 1:0, pogotkom Raula Rusescua iz najstrože kazne u 34. minuti.

Evidentnu je najstrožu kaznu skrivio Ryan Bertrand, koji je u skoku desnom rukom povukao svog igrača prema dolje, te ga spriječio u postizanju pogotka.

Recimo da je pobjeda Steaue još veća činjenicom da je Chelsea istrčao u praktički najjačem sastavu, izuzmemo li Juana Matu koji je u igru ušao u 64. minuti drugog poluvremena.

Stuttgart se pokazao kao nedostojan protivnik Laziju, koji je susret riješio u svoju korist dvjema pravim prilikama. Najprije je u 21. minuti Bruno Pereirinha prsima izbio loptu Arthuru Boki u kaznenom prostoru Stuttgarta, a ona je pala ispred Brazilca Edersona, koji nakon lijepog okreta oko svog čuvara sjajno pogodio donji bliži kut Svena Ulreicha.

Pitanje pobjednika ovog susreta, a vjerojatno i pitanje putnika u četvrtfinale, riješio je Nigerijac Onazi sjajnim solo prodorom u 56. minuti utakmice. Nigerijac je na otprilike 35 metara od gola trzajima tijela izbacio braniča Stuttgarta iz igre, čime mu se otvorio put prema vratima, te smirenim udarcem u desni Ulreichov kut pogodio za konačnih 2:0.

Anži – Newcastle 0-0 Viktoria Plzen - Fenerbahçe 0-1 (Webo 81) Stuttgart – Lazio 0-2 (Ederson 21, Onazi 56) Steaua Bukurešt – Chelsea 1-0 (Rusescu 34-11m) Benfica – Bordeaux 1-0 (Carrasso 21-ag) Tottenham – Inter 3-0 (Bale 6, Sigurdsson 18, Vertonghen 53) Levante – Rubin 0-0 Basel – Zenit 2-0 (Diaz 83, Frei 90+2-11m)