Nogometaši Dinama došli su do velike pobjede na gostovanju u Rumunjskoj. U prvom play-off dvoboju u Poliestiju, Modri su slavili sa 1:3.

21.8.2014.
9:48

PETROLUL (4-2-3-1): Pecanha - Alcenat, Alves, Gerson, Fanchone(od 50. Mustival) - De Lucas, Hoban - Priso (od 61. Albin), Teixeira, Mutu - Tamuz

DINAMO (4-2-3-1): Eduardo - Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović - Soudani(od 46. Machado), Antolić(od 73. Vukojević), Wilson(od 61. Pjaca) - Čop

Strijelac: Tamuz (44')/Čop (29' 80'), Machado (90+5') Iako su domaćini promašili niz fantastičnih prilika, posebice dvojac Tamuz - Mutu, Dinamovci su iskoristili sve ono što su im Rumunji pružili.

Dinamo je izgledao loše na otvaranju, uz fanatično navijanje s tribina domaćini su stisli Modre a prva prava prilika stigla je u 17. minuti kada je Teixeira pronašao Mutua na vrhu šesnaesterca no srećom pucao je ravno u Eduarda. Stiskali su igrači Petrolula, no onda su doživjeli šok.

Ubacio je Antolić iz kornera, Čop je glavom pokušao prenijeti na drugu stranu, ali je lopta pogodila Mutua u ruku. Sudac je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku, a Čop je hladnokrvno zabio u desni kut. No, uspjeli su se vratiti domaćini do kraja poluvremena. Fantastičnu je loptu Mutu poslao za Tamuza, Izraelac se prošetao pored dvojice igrača Dinama i zabio pored nemoćnog Eduarda.

U nastavku je Petrolul ponovno dominirao na terenu, stalna prijetnja bio je Tamuz kojeg je lopta majstorski hranio Mutu. Ipak, Dinamo je iskoristio jedan bljesak Ive Pinta koji je sjajno prošao po boku, ubacio u peterac a tamo je spasitelj Čop glavom zakucao loptu u mrežu. Najveću priliku za Petrolul imao je Mutu kada mu je Tamuz poslao povratnu loptu na sedam metara, a njegov udarac u posljednji tren skida Eduardo.

Novi bljesak Pinto je napravio u sudačkoj nadoknadi, pobjegao je obrani domaćina, a Alves ga ruši i dobiva crveni karton. Iz slobodnjaka majstorski zabija Machado i postavlja konačan rezultat od 1:3, kojeg Dinamo bez obzira na sve ne bi smio ispustiti na Maksimiru.