Real Madrid i Atletico Madrid su u uzvratnoj utakmici osmine finala španjolskog Kupa kralja odigrali 2:2.

15.1.2015.
15:23

Real Madrid: Navas; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Isco, Kroos, James; Bale, Benzema, Ronaldo

Atletico Madrid: Oblak, Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira, Mario Suárez, Tiago, Koke, Raúl García, Griezmann, Torres.

Strijelci: 0:1 Torres (1'), 1:1 Ramos (20'), 1:2 Torres (46'), 2:2 Ronaldo (54')

Nogometaši Atletico Madrida uspjeli su obraniti 2:0 iz prve utakmice, i tako se plasirati u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja, u kojem će igrati protiv Barcelone.

Atletico je poveo već na samom početku dvoboja. Povratnik u redove Rojiblancosa Fernando Torres je već u 52. sekundi utakmice šokirao Santiago Bernabeu, i svojoj momčadi širom otvorio vrata četvrtfinala. Kako Mario Mandžukić nije mogao igrati zbog viroze, na njegovo mjesto je uskočio Torres, i odmah se zahvalio treneru Simeoneu na ukazanom povjerenju.

Real je tada prebacio u višu brzinu, pritisnuo Atletico, i nagrada je došla u 20 minuti. Sergio Ramos je zabio sjajan pogodak za izjednačenje. Kraljevi su nastavili sa napadima, ali obrana Atletica je uspjela odbiti sve pokušaje Kraljevskog kluba u prvom dijelu.

Početak drugog poluvremena donijelo je još jednu majstoriju Torresa. Ramos je dao krivu loptu kroz sredinu koju je presjekao Griezmann, Francuz je odmah loptu proslijedio do Torresa koji je prvo na pod driblingom poslao Pepea, te majstorski u 46. minuti zabio za 2:1.

Tim golom Torresa priča je bila riješena. Ronaldo je u 54. minuti sjajno glavom uspio izjednačiti na 2:2. Ali, više od toga Realovci nisu napravili. Do kraja susreta Real nije imao snage postići još tri pogotka, koliko im je trebalo za prolaz među osam najboljih ovoga natjecanja.