DECIMA STIŽE NA MAKSIMIR: / Mamić na milimetar od jubileja

Nakon Zadra, Dinamo je očekivano nadigrao još jednog utopljenika. S 3:0 na Maksimiru su dinamovci nadigrali Osijek u 31. kolu domaćeg prvenstva.

28.4.2015.
20:16

Dinamovci su tako stigli na korak od desetog uzastopnog naslova prvaka. Ima 15 bodova više od Rijeke i ukoliko Kekova družina izgubi u srijedu od Splita, dinamovci mogu i službeno proslaviti 'decimu'.

Osijek na Maksimiru nije imao previše šansi za iznenađenjem, ali ostat će dugo u glavama gostujućih igrača odlična obrana Eduarda. Portugalac je sjajno reagirao u 13. minuti i spasio svoja vrata. Da su tada zabili, tko zna...

Ovako su samo primili tri koma. Prvo je Domagoj Pavičić s ruba 16-erca završio akciju Fernandesa i Pjace u 18. minuti, a na drugi gol Dinama se čekalo do početka nastavka. Henriquez je nakon samo pet minuta na terenu pospremio još jedno Pjacino dodavanje. Čileanac je zaigrao samo u nastavku, a uz gol je upisao i asistenciju. Uposlio je Ćorića u 77. minuti za treći gol i kraj priče na Maksimiru.

Dinamo sada treba samo zaključiti prvenstvo u miru, a gosti sve svoje nade polažu u borbi za ostanak. Imaju samo 27 bodova, jednako kao i posljednji Zadar koji u srijedu gostuje u Kranjčevićevoj.