Dinamo prosuo bodove usred Maksimira

Blijedo izdanje Čačićevog Dinama u Razgradu protiv Ludogoreca očito nije bila slučajnost. Na otvaranju prvenstva zaprešićki Inter iznenadio je neuvjerljive Modre usred Maksimira, bilo je 1:1.

21.7.2012.
23:02

Pred oko 1.000 gledatelja Dinamo je na prvenstvenoj premijeri u Maksimiru odigrao blijedu partiju protiv hrabrog Intera iz Zaprešića. No, početak nije dao naslutiti kako bi Zagrepčani mogli ostati bez dva boda.

Modri su nakon dvije dobre prilike, Ibaneza i Badelja, došli do vodstva u 16. minuti preko Sammira. Ante Rukavina poslao je sjajnu loptu za Brazilca kojem rutinerski svladao vratara Krševana Santinija. No, Čačićevi su igrači nakon vodstva potpuno stali.

Zaprešićani se nakon primljenog pogotka nisu obeshrabrili, dapače, napadačom su igrom konstantno držali prijetili obrani hrvatskog prvaka. Svoju su priliku dočekali u 52. minuti kada je nesporazum Kelave i Vide iskoristio Oršić, i ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Nakon primjernog pogotka Modri su krenuli prema naprijed, no jalova inicijativa nije urodila plodom. Najveću priliku za domaćine imao je Sammir 10 minuta prije kraja kada je nakon dvostrukog proigravanja s Kovačićem izašao sam pred Santinijem, ali je ovaj koncu pročitao njegov udarac.

Imao je i Inter svojih prilika, prvenstveno iz kontri, ali svi pokušaji završavali su u bloku ili iznad Kelavinog gola. Iako je Dinamo u zadnjih pet minuta stisnuo goste, no promjene rezultata ipak nije došlo. Modri su tako na startu prvenstva prosuli dva boda i prezentirali slabu igru, a Ludogorec već u srijedu stiže na Maksimir.