U 15. kolu hrvatskog prvenstva Dinamo je kao gost na Maksimiru slavio protiv Lomkomive sa 3:0. Zabili su Brozović, Antolić i Rukavina.

2.11.2013.
15:45

U susretu, kako bi ga mnogi nazvali, mlađeg i starijeg brata, Dinamo je odmah krenuo žustro, preuzeo kontrolu na terenu, ali gosti su početne nalete Modrih otklonili bez greške.

Veliku priliku imao je Brozović u 20. minuti nakon što ga je sjajno proigrao Čop. Ostao je veznjak Dinama sam na sedam metara, ali je njegov udarac sjajno obranio Šarlija.

Lokomotiva je u prvih pola sata imala nekoliko poluprilika iz kontra napada, najveće prijetnje za Dinamo bili su Mišić i Pjaca, no obrana hrvatskog prvaka djelovala je sigurno. Najbolju šansu za Lokose imao Mišić u 30. minuti kada je odapeo s nekih 25 metara, već svladao Zeleniku, no lopta je otišla malo pored vrata.

I onda su u 37. minuti gosti došli do vodstva. Sudanija je u kaznenom prostoru srušio Gorupec, sudac je, čini se, prestrogo pokazao na bijelu točku, nakon čega je Brozović zabio za vodstvo.

U nastavku je Dinamo krenuo u potragu za drugim pogotkom. Zaprijetili su Čop u 51. i Fernandes u 56. minuti. Dobru priliku imao je ponovno Čop u 66. kada ga je pronašao Pinto, ali ovaj s tri metara pomašuje gol.

U 69. je Dinamo došao do drugog pogotka, Antolić je opalio s 18. metara i prekrasno pogodio za 0:2. Konačan rezultat u 89. minuti postavio je Rukavina. Dinamo se pobjedom vratio na čelo prvenstve ljestvice.

"Zadovoljan sam rezultatom i nekim sitnim stvarima u drugom poluvremenu, ali nisam presretan zbog ostatka utakmice, mogao bih reći da sam nezadovoljan. Prvo poluvrijeme bilo je ponovno sve što nismo tražili. Znali smo da ćemo dominirati od početka, upozorili smo igrače na dva detalja koje do 40. minute nismo napravili. To su brzi povratak kad osvojimo loptu, a drugo je da radimo samo profesionalne faulove. Kad pred momčad staviš nešto što nije jako teško, a oni to ne ispune, onda to ispadne kao prvo poluvrijeme. Visili smo prvo poluvrijeme kao u Austriji, da su igrači Lokomotive imali malo mirnoće u završnici moglo je sve biti drugačije", rekao je nakon utakmice Zoran Mamić.