Halilović nesvakidašnjim golom dotukao Hajduk, Mamić divljao u loži!

Dinamo je u derbiju 27. kola s 2:0 pobijedio Hajduk i pobjegao mu na 13 bodova prednosti. Osim na terenu bilo je zanimljivo i u loži gdje je glavnu ulogu imao Zdravko Mamić.

22.3.2014.
12:42

HAJDUK: Stipica - Vršajević (od 59. Bencun), Maloča, Milović, Milić - Anđelković (od 46. Abdukholikov), Susic (od 75. Iluridze) - Kouassi, Andrijašević, Pašalić - Maglica.

DINAMO: Ježina - Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Ademi (od 84. Leko), Brozović, Antolić - Soudani, Fernandes (od 73. Cleyton), Čop. Dinamo je na Poljudu slavio s 2:0 te tako napravio novi korak prema još jednom naslovu prvaka u nizu.

Gosti su poveli u 23. minuti iz penala. Čop je iskoristio neodlučnost domaće obrane, uzeo loptu, zaobišao Stipicu i našao Fernandesa koji u sredini vidi Soudanija. Soudani je pucao i u ruku pogodio Milića pa je sudac pokazao na bijelu točku. Čop je bio precizan s bijele točke i Dinamo je poveo 1:0.

Hajduk i nije imao previše izglednih prilika, a dotukao ga je Alen Halilović na samom kraju utakmice. Hajdukov golman Stipica je napustio gol kako bi pomogao suigračima nakon kornera, no dinamovci su izbili loptu i Halilović je sam potrčao prema praznom Hajdukovom golu i zabio za 2:0.

"Sproveli su na terenu sve što smo od njih tražili, a kada to naprave onda to izgleda ovako kako je izgledalo danas. Na Poljudu ili bilo gdje drugdje u Hrvatskoj nemamo protivnika kada igramo kao danas. Loš Hajduk? Dinamo je bio dominantan i dobar; to je razlog naše pobjede", kazao je Zoran Mamić i prokomentirao bratovo ponašanje.

"U jednom trenutku sam vidio gužvu, ali treba se zapitati i kako se ponaša publika u loži. Tolika količina vrijeđanja, uvreda i predmeta koji lete prema ljudima iz Dinama... Ovdje u Splitu smo doživjeli jako puno neugodnosti: pljuvanja, gađanja i sličnoga. Zašto se to događa u loži takvog kluba kao što je Hajduk? U loži Maksimira se tako nešto nikada, ali baš nikada nije dogodilo ljudima iz Hajduka."

"Dinamo je bio bolji i zasluženo je pobijedio. Mi smo bili slabi, loši, međutim ja im nemam što zamjeriti. Želje je bilo, no njihovi igrači su bili brži i bolji u duelima", kazao je trener Hajduka Igor Tudor nakon utakmice.

Kraj utakmice! Dinamo je pobijedio s 2:0.

90'+4 - Hajdukov golman Stipica je napustio gol kako bi pomogao suigračima nakon kornera, no dinamovci su izbili loptu i Halilović je sam potrčao prema praznom Hajdukovom golu i zabio za 2:0.

90' - Halilović je u igri umjesto Soudanija.

84' - Ademi je ostao ležati nakon što mu je netko od igrača Hajduka u skoku razbio i raskrvario lice. Ademi nije mogao nastaviti pa ga je zamijenio Leko.

81' - Soudani je ušao u kazneni prostor i gađao drugi kut, ali njegov udarac ide preko gola.

78' - Utakmica je malo prekinuta zbog dima kojeg je stvorila Torcida.

73' - Fernandesa je zamijenio Cleyton.

62' - Dinamova klupa je skočila nakon prekršaja na Fernandesu. Jako se naljutio Zoran Mamić, ali i njegov brat Zdravko u loži koji je ustao sa stolice te svojim bijesnim nastupom i reakcijama izazvao reakcije navijača koje je čak pozivao i na obračun. Mamića su morali smirivati, a zbog tenzija se pred ložom pojavila i policija. Torcida je sa sjevera cijelu situaciju popratila pogrdnim skandiranjem za čelnika Dinama.

60' - Abdukholikov je pucao, ali Šimunović je ušao u blok.

59' - Vršajević ne može nastaviti igru, a zamijenio ga je Bencun.

54' - Soudani je našao Fernandesa koji je opet pobjegao svom čuvaru, ušao u kazneni prostor i pucao u padu, ali Stipica je uz pomoć Vršajevića blokirao njegov udarac. Došlo je do sudara u kojem su svi pomalo nastradali.

50' - Sada je Antolić pucao iznad gola.

49' - Soudani je pucao s vrha šesnaesterca, ali lopta je otišla preko gola.

Počeo je nastavak utakmice. Tudor je Anđelkovića zamijenio Abdukholikovim.

Kraj prvog poluvremena.

41' - Stipica je sretno sačuvao mrežu. Pivarić je ubacio u gužvu, lopta je došla do Fernandesa koji ne puca jako, ali Stipica loše reagira i lopta ga preskače, no na kraju je ipak završila u njegovim rukama.

31' - Antolić je dobio opomenu zbog povlačenja Sušića.

28' - Odlična prilika za Dinamo. Soudani je odlično našao Fernandesa, ovaj ušao u sredinu i pucao s 11 metara, ali malo je predugo čekao i Vršajević je blokirao njegov udarac.

23' - Penal za Dinamo! Čop je iskoristio neodlučnost domaće obrane, uzeo loptu, zaobišao Stipicu i našao Fernandesa koji u sredini vidi Soudanija. Soudani je pucao i u ruku pogodio Milića pa je sudac pokazao na bijelu točku. Čop je bio precizan i Dinamo vodi 1:0.

17' - Četvrti sudac je zbog čestih prigovora s klupe Hajduka pozvao glavnog koji je na tribinu poslao pomoćnog trenera Juricu Vučka.

16' - Andrijašević je nakon napada Hajduka raspucao loptu visoko iznad gola.

15' - Čop je prošao u kazneni prostor i povratnom loptom tražio Antolića, ali Maloča na vrijeme blokira.

13' - Stipica je pokupio loptu ispred Fernandesa.

11' - U prvih desetak minuta nismo vidjeli niti jednu pravu šansu. Dinamo napada, Hajduk se brani.

11' - Maglica je dobio žuti karton

5' - Dinamo je imao kormer s desne strane kojeg je izveo Antolić, no Kouassi je izbio loptu.

1' - Počela je utakmica.

Igrači su na terenu, pozdravili su se i sve je spremno za početak najveće utakmice hrvatskog nogometa.