Lokomotiva zadala udarac Dinamu, ali senzacija se nije dogodila

Dinamo i Lokomotiva su u Maksimiru igrali derbi 22. kola prvenstva koji je završio pobjedom Modrih 2:1. Dinamo je potvrdio da je nakon Taravela na dulje vrijeme ostao i bez Addyja.

1.3.2014.
15:12

Lokomotivi je trebalo 14 minuta da prvi put dođe pred gol Dinama, a pet minuta kasnije je povela. Šitum je primio loptu na lijevoj strani, sjurio se u kazneni prostor i lijevom nogom poslao loptu pored istrčalog golmana Dinama Ježine.

Dinamo je izjednačio u 28. minuti kada je Pivarić uposlio Brozovića, a on ušao u kazneni prostor, prevario čuvara te preciznim udarcem zatresao mrežu.

Modri su poveli pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Leko je sjajno prošao po strani te idealno poslužio Antolića koji je zabio za 2:1, a pokazalo se da je to bio i konačan rezultat.

Dinamo je potvrdio da se Lee Addy u Rijeci teško ozlijedio pa ga neće biti do kraja sezone, ali i u prvih par mjeseci sljedeće.

"Pregledom smo potvrdili prvu dijagnozu: Addy ima subtotalnu rupturu prednjeg križnog ligamenta i rupturu lateralnog meniska lijevog koljena", rekao je klupski liječnik Ivica Smodek.

Kraj utakmice. Dinamo je pobijedio 2:1.

90'+1 - Čop je odlično pucao, ali Zelenika sjajno brani.

80' - Soudani je nabacio iz prekida, Šimunić primio loptu u kaznenom prostoru i pucao, ali Zelenika nogama odlično brani.

74' - Fernandesa je zamijenio Pavičić.

71' - Brozović je odlično proigrao Antolića, no on je s desetak metara pucao preko gola.

65' - Halilovića je zamijenio Soudani.

61' - Fernandes je petom našao Čopa koji je pucao preko gola.

60' - Lokomotiva prijeti. Šitum je pobjegao obrani i pucao, no Ježina brani.

50' - Fernandes je ubacio, Brozović pucao iz prve ali također neprecizno.

49' - Halilović je s aut-linije stigao do sredine i pucao s 20 metara, ali udarac ide pored gola.

Počeo je nastavak utakmice.

Kraj prvog poluvremena.

45' - Leko spašava Dinamo. Lopta je došla do Budimira u odličnoj situaciji, no dinamovac je uklizao u posljednji trenutak i otklonio opasnost.

40' - Dinamo je poveo 2:1. Zabio je Antolić. Leko je sjajno prošao po strani te idealno poslužio Antolića koji dovodi Dinamo u vodstvo.

37' - Gorupec puca, ali lopta odlazi kraj gola.

32' - Halilović je pucao s dvadesetak metara, ali neprecizno.

28' - Dinamo je izjednačio, zabio je Brozović. Pivarić je uposlio Brozovića, a on ušao u kazneni prostor, prevario čuvara te preciznim udarcem zatresao mrežu.

26' - Nova prilika Lokomotive. Begonja je u prazan prostor gurnuo Šituma kojem je šut blokirao Leko.

24' - Antolić je pucao iz slobodnog udarca, ali prebacio je cijeli gol.

19' - Lokomotiva je povela nakon kontranapada! Zabio je Šitum! Primio je loptu na lijevoj strani, sjurio se u kazneni prostor i lijevom nogom poslao loptu pored istrčalog golmana Dinama.

14' - Lokomotiva je prvi put prošla centar, ali nije uspjela zaprijetiti.

10' - Dinamo drži loptu, ali Lokomotiva ga je 'odgurala' od svog gola.

3' - Dinamo je od početka utakmice zagospodario terenom, a situaciju na terenu otežava kiša koja je počela padati.

1' - Počela je utakmica u Maksimiru.