OGLAS

Dinamo i Lokomotiva odigrali su zanimljivu utakmicu u Kranjčevićevoj. U 2. kolu domaćeg prvenstva Dinamo je u posljednjih 13 minuta okrenuo iz 1:3 u konačnih 4:3 i došao do nova tri boda.

25.7.2014.
11:56

Izgledalo je uzbudljivo, ali na kraju ipak ništa od senzacije. Nogometaši Dinama gubili su 1:3 protiv Lokomotive 13 minuta prije kraja utakmice drugog kola hrvatskog prvenstva, a onda napravili čudesni preokret. Bila je Lokomotiva blizu povijesnoj pobjedi, nikad bliže! Na pogon sjajnog Ante Budimira, koji je zabio tri gola, a u prva dva kola ukupno pet, imala je u 80. minuti sigurnih 3:1 i veliku pobjedu u rukama. No, opet je s klupe ušao Soudani, okrenuo utakmicu i donio pobjedu Modrima!

Zoran Mamić odlučio je da je ovo utakmica u kojoj bi mogao odmoriti dio snaga za euroligaški susret s Aalborgom, držao je da Lokomotiva ne bi smjela pokvariti pripreme za taj važan europski sraz. Pinto, Šimunić, Ademi, Soudani, Čop i Machado bili su ili na klupi ili na tribini, čuvali su noge za danskog prvaka.

I to ih je skoro koštalo. Jer, Lokomotiva je izludila Dinamo, a ispred trenera Zorana Mamića servirala poveći popis grešaka u obrani.

Kada je u 80. minuti na semaforu još uvijek stajalo 3:2 za Lokomotivu, svi su mislili da je došao taj dan, dan povijesne pobjede filijale nad velikim bratom iz Maksimirske 128. Ali, onda kao da je netko kazao 'dosta'!

Prvo je bivši LokosMarko Pjaca u 81. minuti zabio za 3:2, da bi odmah nakon njega Soudani zabio za 3:3.

I onda se dogodilo iz 1/2 (na poluvremenu vodi domaći sastav, gost pobjeđuje), rečeno kladioničarski. Nekoliko minuta poslije Soudani je zabio svoj drugi gol na susretu i još malo u susretu s kontroverznom 'B momčadi Dinama' podebljao statistiku i cijenu za transfer o kojem se priča već danima.

Lokomotiva - Dinamo 3:4

Strijelci: 1:0 - Budimir (14), 1:1 - Ćalušić (25-ag), 2:1 - Budimir (28), 3:1 - Budimir (38), 3:2 - Pjaca (88), 3:3 - Soudani (88), 3:4 - Soudani (90 + 4)