Ma koji Porto! Rijeka rasturila Dinamo!

Rijeka je u derbiju 9. kola hrvatskog prvenstva na Kantridi pobijedila Dinamo s 3:0. Hrvatskom prvaku su se tako 'razbile o glavu' bahate izjave uoči utakmice.

22.9.2012.
19:26

Naime, iz Dinama su nakon poraza u prvom kolu Lige prvaka poručili kako su oni za Rijeku ono što je Porto za njih. Možda na papiru, ali na travnjaku Kantride Modri to nisu pokazali te su poraženi s 3:0.

Rijeka je povela u 15. minuti kada je Weitzer ubacio u sredinu, Benko pogodio gredu, a na odbijenu loptu naletio Cesarec te zatresao mrežu.

U 54. minuti domaćin je povećao prednost na 2:0 nakon što je Mujanović je nabacio s desne strane, a Dinamova obrana nije dobro reagirala pa je Weitzer s ruba šesnaesterca zatresao Kelavinu mrežu.

Rijeka je konačan udarac Dinamu zadala u 81. minuti kada je Kreilach realizirao jedanaesterac koji je skrivio Vrsaljko.

KRAJ UTAKMICE

90'+2 - Posljednji udarac na utakmici pripao je Vrsaljku koji je dobro pucao iz daljine, ali Lisjak je i ovaj put sačuvao svoja vrata.

81' - Jedanaesterac za Rijeku. Vrsaljko je povukao za ruku Čulinu koji je pao u kaznenom prostoru, a sudac pokazao na bijelu točku. Kreilach je zabio za 3:0!

76' - Rijekin gol je pod opsadom, ali domaćini se dobro brane.

66' - Sammirov udarac s 15 metara nije za spominjanje, ali eto....

60' - Čop je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad vratarom. Trener Dinama Ante Čačić je u igru uveo Kovačića umjesto Tonela.

54' - Rijeka vodi s 2:0! Mujanović je nabacio s desne strane, a Dinamova obrana nije dobro reagirala pa je Weitzer s ruba šesnaesterca zatresao Kelavinu mrežu.

50' - Alispahić je pucao s vrha kaznenog prostora, no vratar Rijeke je opet nesavladiv.

46' - Sjajan početak 2. poluvremena. Beqiraj je s par metara pogodio stativu, nakon toga je pokušao i Alispahić, ali Lisjak je na mjestu.

POČEO JE NASTAVAK UTAKMICE

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - Dinamo je 'stiskao' domaćina, ali nije uspio napraviti ni jednu konkretnu šansu.

37' - Sammir je nabacio iz prekida, ali je Vida loše pucao glavom.

34' - Sitna čarka između igrača iz koje je Kelava, koji je došao primiriti situaciju, zaradio opomenu. Sudac je i Neretljaku pokazao žuti karton.

26' - Sammir je pronašao Carrasca koji je zaobišao Lisjaka, ali je lopta ipak otišla u korner.

22' - Dinamo je imao odličnu šansu. Lopta je knakon ubačaja iz kornera stigla do Beqiraja koji je prebacio vratara, ali je lopta pogodila vratnicu.

15' - Rijeka je povela! Weitzer je ubacio u sredinu, Benko pogodio gredu, a na odbijenu loptu je naletio Cesarec te zatresao mrežu.

9' - minuta - Cesarec se našao u šansi nakon pogreške Dinamovih igrača, no njegov udarac otišao je pokraj gola.

7' minuta - Carrasco je pokušao ubaciti s desne strane, no lopta je završila u korneru.

3' - Sammir je ubacio iz prekida u šesnaesterac, ali Riječani 'čiste' opasnost. Beqiraj se nakon liječničke pomoći vratio na travnjak.

1' - Beqiraj je već u prvoj minuti susreta napustio travnjak nakon sudara s Kneževićem.