Nevjerojatno! Na otvaranju sezone Hajduk je protiv Istre odigrao fantastičnu utakmice, no stare bolje s realizacijom se nastavljaju. Istra je na Poljudu uzela bod, bilo je 1:1.

20.7.2014.
21:55

Pred deset tisuća ljudi i bez trenera Igora Tudora (odrađuje kaznu), Hajduk je otvorio novu sezonu hrvatskog prvenstva.Rijetko je Hajduk i u onoj najboljoj formi od prošle sezone odigrao ovako dobru utakmicu. Stalno je napadao, bio agresivan, stvarao prilike, doslovno oduševio publiku, ali na kraju rezultatski razočarao. Istra je iščupala bod na Poljudu.

Bijeli su krenuli puno bolje. Već u drugoj minuti dobru priliku imao je Caktaš, raspalio loptu iz voleja, ali nije bio precizan. Veliko oduševljenje tribina izazvao je Nikola Vlašić koji je ponovno krenuo u startnoj postavi. U 8. minuti Vlašić je sjajno prošao po krilu, ubacio u peterac ali tamo Maglica i Gotal kasne za djelić sekunde.

Gotal se iskupio u 21. minuti. Proigrao ga je Maglica, a ovaj u maniri pravog majstora zaobišao vratara i zabio prvijenac u bijelom dresu. Dvije minute kasnije ponovno je Vlašić bio na sceni, ubacio je Milić, Blankin brat tuče iz prve, ali ravno su vratara Brkića. Samo dvije minute poslije Gotal je sjajno ubacio za Kouassija, ali ovaj s desetak metara šalje loptu pored vrata. Hajduk je i dalje nastavio s dominacijom, ali onda u 43. doživio šok! Špehar je pobjegao Miloviću, dodao za Ivančića koji pogađa praznu mrežu.

U nastavku ista slika kao u prvom dijelu. Hajduk je bio potpuno dominantan na terenu, već u 49. minuti Vlašić je sjajno prošao do 16-terca i odlično pucao, ali Brkić je bio spreman. U 55. novi bljesak Istrana, ubačaj s desne strane sletio je u peterac Bijelih, Stipica je zaplivao, a Špehar s pet metara promašio čisti zicer. 12 minuta kasnije Hajduk je došao do vodstva, ali samo na trenutak, Caktaš je zabio iz zaleđa a sudac opravdano poništio pogodak. Hajduk je ponovno zaprijetio u 74. minuti, odlično je iz okreta pokušao Maglica, ali samo pored gola. Dvije minute kasnije je ubacio Vršajević, ali Gotal tuče ravno u Brkića.

Najveću priliku Bijeli su imali u 82. minuti kada je Caktaš opalio iz slobodnjaka s nekih 18 metara, Istrane je spasila vratnica. Četiri minute kasnije dogodila se situacija o kojoj će se pričati. Na jednu podvaljenu loptu Maglica je stigao prvi, Graf je odnio i loptu i hajdukovca, a sudac je ostao nijem. Bijeli su prosvjedovali, ali od svega na kraju nije bilo ništa. Do kraja utakmice Splićani su navaljivali, ali Istrani su se uspjeli obraniti. Šteta za sve navijače Bijelih, jer Hajduk je danas zaslužio pobjedu.