Nogometaši Hajduka u 5. kolu hrvatskog prvenstva odigrali su utakmicu za pamćenje.

16.8.2014.
21:46

Nakon četiri uzastopne pobjede Hajduk je nastavio sa sjajnim igrama. Da su igrači Igora Tudora u odličnoj formi pokazali su već u prvom dijelu kada je utakmica zapravo bila riješena.

U 11. minuti Splićani su došli do vodstva. Kouassi je pobjegao obrani Zadrana, sjurio se u šesnaesterac, Frković ga ruši, a sudac pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo Mijo Caktaš i fantastičnim potezom podigao publiku na noge. Naime, zabio je popularnom 'Panenkom'.

Samo 14 minuta kasnije Bijeli vode s 2:0. Gužva u obrani Zadrana, prvo se spetljao Kouassi, potom je Sušić petom vratio u sredinu gdje se najbolje ispred vratara Matkovića snašao Maglica i zabio novi pogodak. Furiozni Hajduk nastavio je na isti način. Kouassi je zabio u 32. minuti nakon što ga je Caktaš sjajno našao iz kornera.

Dvije minutu poslije Hajduk je mogao doći i do četvrtog pogotka. Pucao je Maglica, Matković skida s crte, lopta se odbija do Vršajevića koji ponovno gađa Maglicu a njegov udarac ponovno s gol linije sada skida Ješe. U nastavku ista slika. Već u 51. minuti Hajduk je došao do novog pogotka. Sušić je proigrao Kouassija, a Bjelokošćanin s ruba šesnaesterca pogodio suprotni kut vratara Matkovića.

Četiti minute poslije već je 5:0. Caktaš je ubacio nisku loptu, Kouassi ostao kratak, ali zato nije Gotal. Samo dvije minute poslije strijelac petog pogotka napustio je travnjak, a u igru je ušao Artem Milevski. Tribine su pale u trans, ali doslovno. 15 minuta čekalo se na novi pogodak. Pravu bravuru napravio je Milevski, u trku je iz prve skoro s centra pronašao Malgicu u kaznenom prosoru Zadra, a ovaj prošao vratara i zabio svoj drugi gol na utakmici.

Nova bravura Milevskog stigla je u 84. minuti. Milić s lijeve strane pronalazi Ukrajinca, a ovaj jednim potezom vara cijelu obranu Zadara i vratara Matkovića, gura za Maglicu na pet metara koji promašuje praznu mrežu. Hajduk se pokazao u pravom svijetu uoči velikog dvoboja u Ukrajini protiv Dnjipra, a ovom je pobjedom zasjeo na treće mjesto ljestvice s 10 bodova, odmah iz Dinama i Rijeke koji imaju maksimalnih 15.