Pljeskali Radoševiću, pa šokirali Hajduk!

Nakon što su u petak 8. prvenstveno kolo otvorili Dinamo i Osijek (0:0), remi se dogodio i u Zaprešiću u subotnjem okršaju Intera i Hajduka.

15.9.2012.
18:55

Zaprešić Gledatelja: 2.500 Strijelci: 0:1 (Milić, 25. min.), 1:1 (Oršić, 74.)

INTER ZAPREŠIĆ: Santini, Bagarić, Batur, Plazanić, Čeliković, Milardović, Šarić, Vujčić, Mlinar, Oršić, Budimir, Kramarić HAJDUK: Blažević, Maloča, Jonjić, Vršajević, Jozinović, Milić, Andrijašević, Radošević, Oremuš, Bencun, Vuković Nevjerojatno je što su sve Bijeli promašili u prvom dijelu, da bi u zadnjim minutama utakmice morali ovisiti o vrataru Goranu Blaževiću koji je obranio jedanaesterac kod 1:1 u sudačkoj nadoknadi.

Splićani su furiozno krenuli u utakmicu te u 25. minuti došli do vodstva. Najviše zasluga što hajdukovci već prije toga nisu natrpali mrežu domaćina idu vrataru Santiniju koji je čudesno zaustavljao udarce Vukovića, Andrijaševića i Bencuna. No, u 25. minuti nije imao nikakve šanse. Korner je izveo Vuković, a Antonio Milić je glavom pogodio za 0:1.

U 34. minuti svi su na stadionu, pa i domaćini, zapljeskali Josipu Radoševiću. Novi Vatreni dvaput je iz daljine zaprijetio domaćem vrataru. Prvi je put tukao s otprilike 30 metara i dobro namučio Santinija, te zaradio pljesak oko dvije i pol tisuće gledatelja, a malo kasnije pokušao je još jednim dalekometnim projektilom, ali lopta je ovoga puta prohujala iznad gola.

Dobru igru iz prvog dijela Hajduk je nastavio i u drugome, prvu pravu priliku imao je Caktaš koji je zamijenio Bencuna, ali Santini je opet bio na visini zadatka. Nakon prespavanog prvog dijela, interovci su se probudili u drugome, nekoliko su puta ozbiljno zaprijetili iz kontri, a kazna za Hajdukove promašene šanse stigla je u 74. minuti. Bio je to naivan gol koji ide na dušu Hajdukove obrane. Mislav Oršić se sjurio u šesnaesterac po lijevoj strani i nabacio u sredinu, loptu je dodirnuo Maloča i prevario vratara Blaževića.

Do sudačke nadoknade nije bilo velikih iznenađenja, a onda - prolom oduševljenja na stadionu u Zaprešiću. Kramarić je ubacio s lijeve strane, Jozinović je bio u duelu s Georgijevim, a sudac Bebek označio je jedanaesterac za Inter. Kapetan Intera Šarić pucao je dosta mlako prema donjem desnom kutu, a Blažević obranio udarac i spasio Hajduk.

Poljudski klub je sada četvrti na prvenstvenoj tablici s devet bodova zaostatka iza prvoplasiranog Dinama, dok su Zaprešićani deveti, sa samo pet skupljenih bodova iz osam utakmica.