Nogometaši Hajduka poraženi su od Zagreba s 0:2 u 17. kolu hrvatskog prvenstva.

29.11.2014.
16:46

HAJDUK: Kalinić - Nižić, Maloča, Milović – Vršajević, Anđelković, Sušić, Gotal, Kouassi – Vlašić – Maglica

ZAGREB: Livaković – Jurendić, Musa, Kolinger, Štiglec – Stepčić, Šulc, Krovinović – Bevab, Medić, G. Boban

Strijelci: 0:1 Krovinović (65.), 0:2 Mudražija (87.) Sat i pol vremena nakon završetka velikog prosvjednog skupa navijača na splitskoj rivi, usmjerenog protiv anomalija u HNS-u, počeo je na Poljudu još jedan susret Hajduka bez navijača (kazna zbog neprimjerenog ponašanja splitskih navijača u Zadru).

Hajduk je protiv Zagreba od prve minute krenuo ofenzivno, zabili su Bijeli gol već u 15. minuti, ali sudac Conjar je zbog zaleđa pogodak poništio. Bila je to lijepa akcija Hajduka po lijevoj strani, Maglica je zabio regularan pogodak, što je pokazala i usporena snimka, ali na semaforu je ostalo 0:0.

Hajduk je cijelo prvo poluvrijeme imao inicijativu, a najbolju priliku domaćih vidjeli smo u 39. minuti kad je Vlašić s ruba kaznenog prostora pucao uz samu stativu. Odmah u sljedećoj akciji uzvratili su i zagrebaši najboljom njihovom šansom, ali Bevab u stopostotnoj situaciji nespretno zahvaća loptu i upropaštava zicer.

Gosti su prvi ozbiljno zaprijetili u drugom dijelu. Ponovno je Bevab izbio sam pred vratara Kalinića, ali je mladi vratar Hajduka pravodobno istrčao i uzeo loptu.

Bijeli su u drugom dijelu vidno pali u agresivnosti i Zagreb je to iskoristio u 65. minuti. Krovinović je sve napravio sam, izveo je lijepi-solo prodor i precizno pogodio za vodstvo gostiju.

Mogao je i morao Hajduk izjednačiti samo tri minute kasnije, ali što je promašio Kouassi teško je zapravo i shvatiti nakon ponovnog gledanja snimke. Napadač Hajduka je sam izbio pred usamljenog Livakovića, pucao je prvi put s 15 metara u vratara iako je mogao birati kut, a onda je i odbijenu loptu s pet metara napucao u golmana Zagreba. Nevjerojatno.

Zagreb je u drugom dijelu bio konkretniji, bolji. Još jednu dobru priliku imao je opasni Boban u 75. minuti, a desetak minuta kasnije Mudražija je okrunio dominaciju Pjesnika pogotkom iz kontranapada za konačnih 0:2.

Hajduk je i dalje treći na ljestvici s 26 bodova iz 17 utakmica, a Zagreb se popeo na peto mjesto i sada je ispred Splita.

U utakmici 17. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Zadar sa 4:0.

Strijelci su bili Brlek (34), Mirić (49, 55) i Cesarec (90+2).

Pred oko 1.000 gledatelja sudio je Mlakar iz Zagreba.

Slaven Belupo je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto sa 17 bodova, dok je Zadar posljednji sa 12. 1. Dinamo Zagreb 16 12 4 0 39 9 +30 40 2. Rijeka 16 11 3 2 39 12 +27 36 3. Hajduk Split 16 7 5 4 32 21 +11 26 4. Lokomotiva 17 6 4 7 29 33 -4 22 5. Zagreb 17 5 6 6 23 25 -2 21 6. Split 17 4 8 5 20 19 +1 20 7. Slaven Belupo 17 4 5 8 13 24 -11 17 8. Istra 1961 17 3 7 7 16 26 -10 16 9. Osijek 16 4 3 9 15 27 -12 15 10. Zadar 17 3 3 11 15 45 -30 12