Hajduk je na Stanovima razbio Zadar s 5:1. Dva pogotka za Bijele postigao je Tomislav Kiš, po jedan su dodali Kouassi, Pašalić i Bencun, dok je strijelac za Zadar bio Terkeš.

13.7.2013.
22:12

Igor Tudor je na Stanovima krenuo u sličnom sastavu kao protiv Dinama na Maksimiru, priliku su od početka za razliku od zagrebačke utakmice dobili Maloča i Sušić, a u vrhu napada ponovno je krenuo Tomislav Kiš.

Bijeli su odmah zagospodarili terenom, ali Zadar se dobro branio i prijetio iz kontri. Splićani su uspjeli otključati vrata golmana Gluića u 26. minuti. Mujan je pucao sa 16 metara, lopta se od bloka odbila i pogodila vratnicu, naletio je Kiš i bez problema pogodio praznu mrežu domaćina.

Samo osam minuta poslije Hajduk je poveo s 2:0, ponovno je strijelac bio Kiš. Sjajno je kroz obranu Zadrana prošao Kouassi, Gluić je obranio, lopta se ponovno sretno odbila do plavokosog napadača Bijelih koji još jednom koristi svoju priliku.

Nastavio se pritisak Hajduka i do kraja poluvremena, ali gol je došao na drugoj strani. Nakon jednog kornera iskusni Terkeš se sjajno oslobodio svog čuvara i poslao loptu pored Kalinića za smanjenje vodstva.

U nastavku je Hajduk došao do trećeg pogotka u 58.minuti, zabio je Kouassi. Samo minutu kasnije Jerbić je zaradio drugi žuti karton. Zadar je ostao s igračem manje. 73. minuta je ponovno bila kobna za domaćine, odlično je po lijevoj strani prošao Bencun, dodao za Kouassija, ovaj pronašao Pašalića koji zabija za 1:4.

Peti pogodak Bijeli su zabili u 84. minuti, Bencun je provukao loptu kroz sredinu, raspalio s nekih 20-tak metara, neobranjivo pogodio i postavio konačan rezultat.

U drugom dvoboju odigranom na stadionu u Sigetu, Lokomotiva je pobijedila Hrvatski dragovoljac s 2:0. Pogotke za Lokose postigli su Šitum i nesretni Čović koji je loptu poslao u vlastitu mrežu.