RUZNA SCENA U KRANJCEVICEVOJ / Radonjicev urlik proparao stadion, na kraju zavrsio u bolnici

U susretu 32. kola domaceg prvenstva Istra 1961 je kao gost svladala Lokomotivu sa 2-1 (1-1). Strijelci za pobjednicki sastav bili su Repic u 38. minuti, te Gregov u 49.

4.5.2015.
20:29

Nakon vise od tri godine Istra 1961 je pobijedila Lokomotivu na gostovanju u Zagrebu. No, uz prekid dugog posta bez zagrebackog trijumfa nad Dinamovom filijalom, nogometasi Igora Pamica su napravili veliki korak u borbi za ostanak u prvoj ligi. Lokomotiva je, pak, ponovno dozivjela poraz, drugi uzastopni, i cini se kako im Europa polako izmice.

Tragicar ove utakmice bio je Jan Dolezal iz Lokomotive, koji je iskljucen nakon dva zuta kartona vec u 11. minuti. Istri se, pak, ozlijedio najbolji igrac Dejan Radonjic kojeg je nehumano startao iskljuceni Dolezal. Start je toliko bio grub da je Radonjicev urlik proparao prazni stadion u Kranjcevicevoj.

Radonjic je odmah prevezen u bolnicu, no na srecu nista nije puklo. Nakon ovog starta, Dolezal je ponovno u prvom planu kada je o grubosti rijec. Ovoga je puta udario Ivana Simurinu laktom u lice i sudac Domagoj Vuckov nije morao previse razmisljati. Odmah je dotrcao i pokazao Dolezalu drugi zuti, iskljucujuci karton.

Ipak, i sa igracem manje Lokomotiva je povela u 32 minuti golom Begonje. Nakon samo sest minuta gosti su smanjili preko Repica. Ovom Dalmatincu u istarskom sastavu to je bio premijerni pogodak u prvoj hrvatskoj ligi. Nakon njega, na scenu je stupio jos jedan Dalmatinac u Istri 1961. Sime Gregov je takoder postigao svoj prvi gol u prvoligaskoj karijeri, i bacio u trans petnaestak navijaca Istre koji su i u Zagrebu bodrili svoju momcad.

Do kraja susreta Lokomotiva nije uspjela poravnati rezultat. I trener Tomislav Ivkovic je tako morao cestitati Pamicu na zasluzenih tri boda.

U drugoj utakmici odigranoj u ponedjeljak Slaven Belupo i Rijeka odigrali su bez pobjednika 1:1. Oba gola u Koprivnici postignuta su na samom pocetku utakmice, domace je u vodstvo doveo Misic (1), a izjednacio je Balaj (4).

Druga Rijeka sada ima 66 bodova, 14 manje od Dinama koji je u subotu osigurao 10. uzastopni naslov prvaka, a 23 vise od treceg Hajduka, dok je Slaven Belupo ostao sedmi sa 36 bodova, jednim manje od sestog Splita, a tri vise od osme Istre 1961.

REZULTATI 32. KOLA PRVE HNL,

Subota: Osijek - Zagreb 1-0 (Skoric 17) Split - Dinamo 1-5 (Mrsic 43 / Henriquez 23-11m, 30, 57, Coric 78, Hodzic 79)

Nedjelja: Zadar - Hajduk 2-0 (Ikic 16, Krstanovic 90+2)

Ponedjeljak: Lokomotiva - Istra 1961 1-2 (Begonja 32 / Repic 38, Gregov 49) Slaven Belupo - Rijeka 1-1 (Misic 1 / Balaj 4)

LJESTVICA: 1. Dinamo 32 24 8 0 75-19 80 2. Rijeka 32 19 9 4 66-25 66 3. Hajduk (-3) 32 13 7 12 54-49 43 4. Lokomotiva 32 12 6 14 55-58 42 5. Zagreb 32 11 6 15 38-51 39 6. Split 32 8 13 11 37-45 37 7. Slaven Belupo 32 9 9 14 33-44 36 8. Istra 1961 32 7 12 13 35-53 33 9. Osijek 32 8 6 18 36-51 30 10. Zadar 32 8 6 18 35-69 30