MAMIĆ BIJESAN K'O RIS / 'Igrali smo kao seljačka radna zadruga'

Usprkos Dinamovoj pobjedi u 29. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva protiv Lokomotive (2:1) trener Modrih Zoran Mamić bio je vrlo ljut nakon posljednjeg sučevog zvižduka.

17.4.2015.
21:48

"Ne znam otkuda krenuti. Strašno sam ljut i razočaran; ne pamtim kada sam se ovako osjećao, a razlog je zadnjih 20 minuta. 70 minuta smo igrali solidno, čak i bolje nego što sam očekivao s obzirom na to kako je zatvoreno i kompaktno igrala Lokomotiva, a mi smo stvorili enorman broj prilika koje nismo iskoristili. Naravno, zbog toga mi je žao, ali me promašaji nisu toliko ljutili kao zadnjih 20 minuta gdje nismo igrali kao Dinamo nego kao 'seljačka radna zadruga', bez da ikoga uvrijedim. Iskreno, razmišljam i o velikoj novčanoj kazni za momčad – rekao je nakon utakmice trener Modrih za službenu web-stranicu Dinama.

Nije tu bio kraj, pa je Mamić nastavio u sličnom tonu.

"Kratko sam se obratio igračima nakon utakmice, a imat ću vremena i sutra, ali ovo je nedopustivo. Ne meni kao treneru nego nikome... Takvo ponašanje, indolencija, zabava, egoističnost gdje svatko vodi svoju politiku. Ne znam kako dođe do takvog 'klika' i raspada sistema nakon solidnih 70 minuta".

Kao jedinu pozitivnu stvar Mamić je istaknuo gol i asistenciju Soudanija, a onda se okrenuo uzvratu polufinala Kupa protiv Rijeke.

"Ako ih polufinale Kupa na punoj Kantridi u sjajnoj atmosferi ne motivira onda neka se ostave nogometa", zaključio je Dinamov trener.