PJESNICI IŠAMARALI HAJDUKOVCE / Špaco 'nokautiran' od suspendiranog igrača

Nogometaši Zagreba su sklopu 26. kola domaćeg prvenstva svladali Hajduk usred Kranjčevićeve s 2:0. Strijelci za slavljeničku momčad bili su Gabrijel Boban u 62. minuti, i Krovinović u 76.

22.3.2015.
14:38

ZAGREB: Livaković - Šehić, Kolinger, Jurendić, Štiglec - Stepčić, Matić, Krovinović - B. Boban, G. Boban, Medić

HAJDUK: Kalinić - Mikanović, Nižić, Milović, Jozinović - Vuković - Vlašić, Sušić, Mezga, Balić - Maglica

Strijelci: 1:0 Boban (62'), 2:0 Krovinović (76') Dinamo i Rijeka dvije su momčadi koje Hajduk nije pobijedio ove sezone u prvenstvu. U to društvo uvukao se i Zagreb. Pjesnici iz Kranjčevićeve nepremostiva su prepreka za Splićane ove sezone, a ta činjenica potvrđena je i nakon dvoboja u Kranjčevićevoj.

Ova utakmica je imala u svoju uvertiru. Naime, igrač Zagreba Gabrijel Boban isključen je na prošloj utakmici, ali mu je kazna skinuta na temelju tv snimke. Tako je ekspresno ispran novi skandal u našem nogometu.

Trener Hajduka Stanko Poklepović Špaco je, na presici uoči dvoboja, kazao kako je "bolje je da on igra jer onda su Zagrebaši prepoznatljivi i hajdukovima je onda lakše". I ta izjava mu se odbila od glavu u samom centru Zagreba. Upravo je Boban svojim golom u 62. minuti nokautirao našeg Špacu. Hajduk je tijekom utakmice imao svoje šanse.

Doduše, one su bile rijetke, ali posebno će se pamtiti jedanaesterac iz 72. minute. Robert Mudražija skrivio je jedanaesterac i zaradio crveni karton. Loptu je uzeo Tino Sven Sušić, namjestio ju, opalio po golu, ali Livaković je skinuo udarac reprezentativcu BiH.

Špaco se tada uhvatio za glavu, ne vjerujući što se dogodilo. Hajduk je mogao izjednačiti na 1:1, i možda uzeti bod u Zagrebu. Međutim, ništa od takvog scenarija. Konačni potop Hajduka došao je u 76. minuti. Pjesnici su sa igračem manje zabili za 2:0, a strijelac pogotka bio je Krovinović. Tako je Zagreb ostao i dalje "crna mačka" za Splićane.