PREGAZILI IH KAO PLITAK POTOK / Istra 1961 nastradala u Maksimiru

Dinamo je u 26. kolu domaćeg prvenstva slavio protiv Istre 1961 sa 4:1. Strijelci za Dinamo bili su Machado u 11. minuti, Henriquez u 32., Pjaca u 45. i 77 minuti.

21.3.2015.
13:52

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Sigali, Matel - Vukojević, Gonçalo - Ćorić, Machado, Pjaca - Henriquez

ISTRA: Lovrić – Matoš, Gregov, Obšivač, Heister – Henrique, Pavlović – Franjić, Pamić, Špehar - Radonjić

Strijelci: 1:0 Machado (11'), 2:0 Henriquez (32'), 2:1 Špehar (42'), 3:1 Pjaca (45'), 4:1 Pjaca (77') Trener Istre 1961 Igor Pamić je u Makismir došao sa čak šest prvotimaca kojima je prijetio i treći žuti karton, odnosno eliminacijski za slijedeći prvenstveni sraz sa Zagrebom. Međutim, legenda Dinama je u najavi dvoboja kazala kako ne misli kalkulirati, odnosno, da njegova momčad ne igra grubo da bi morao biti u strahu da neće ostati bez nekog od ugroženih prvotimaca.

Uz to, Istra se nadala kako bi mogla iznenaditi Dinamo na njegovom travnjaku, i napraviti veliki korak prema ostanku u prvoligaškom društvu.

No, ostalo je samo na tome. Izabranici Zorana Mamića razbili su Istru sa 4:1, i tako se vratili na pobjedničke staze.

Dinamo je protiv Istre istrčao u formaciji 3-5-2 s Vukojevićem, kao liberom, odnosno Pjacom koji je s Henriquezom bio udarna igla zagrebačkog satava. I Mamić je s tom taktikom pogodio.

Ne pamtimo u Maksimiru kada je Dinamo posljednji puta igrao s tri čovjeka u obrani. Ali eto, prvi dan proljeća je očito učinio svoje, pa se strateg Dinama priklonio romantičarsko - ljubavnoj strategiji s Ćorićem na poziciji povučene špice te Henriquezom i Pjacom u vrhu napada. S visokim bekovima dobio je i na probojnosti po krilima i u tome je uspio.

Dinamo je poveo već u 11. minuti, kada je Machado sjajno pogodio iz slobodnjaka za 1:0. Bivši igrač Manchester Uniteda Henriquez je na asistenciju Matela u 32. minuti povisio na 2:0. Istra se tada bila otvorila i rizik im se isplatio u 42. minuti, kada je Dino Špehar na asistenciju Franjića pogodio za 1:2.

No, svega tri minute poslije, u sudačkoj nadoknadi, Pjaca je postavio stvari na svoje mjesto i Dinamo je s 3:1 otišao na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je isti scenarij. Dinamo je uglavnom napadao, tempo utakmice je, doduše, bio pao, ali i u takvom ritmu Modri su uspjeli zabiti još pogodak. U 77. minuti, Pjaca je zabio za konačnih 4:1.