Rijeka slavi: Mamicev Dinamo dobio dva samara!

Rijeka je sokirala Dinamo na Maksimiru i slavila s 1:0 u prvoj utakmici finala Kupa Hrvatske! Dinamo je zapaprio 'odbaceni' Ivan Tomecak, bivsi dinamovac bio je jedini strijelac.

7.5.2014.
11:12

Matjaz Kek odrzao je trenersku lekciju Zoranu Mamicu i u sahu na terenu totalno deklasirao mladeg brata u dinastiji Mamic. Rijeka je potpuno zaustavila Dinamo, Zagrepcani u 90 minuta nisu napravili niti jednu ozbiljnu sansu. U neka druga vremena, trener bi letio s klupe nakon ovakve igre Dinama, ali Zdravko gotovo sigurno nece dirati svog brata. No, mora razbuditi momcad, jer ako ponove ovakvu igru na Kantridi, nista od dvostruke krune.

Rijecani su uz na terenu imali i potpunu prevlast na tribinama. Armada je napunila juznu tribinu i vodila Rijeku do pobjede, kojoj je kumovao i Dinamov golman Jezina. Tomecak je od Jugovica dobio loptu s desne strane kaznenog prostora i uhvatio Dinamovog golmana na krivoj nozi. Sut u prvi, golmanov, kut iznenadio je Jezinu i taj gol je presudio.

Kek je blokovima zaustavio put do svog gola, tromi dinamovci su petljali, a Rijeka je bila konkretnija. Jedina mrlja na njihovu pobjedu su dva potpuno nepotrebna crvena kartona Zlomislicu i Leovcu. Prvi je s leda divljacki pokupio dinamovca i dobio izravan crveni karton u 85. minuti, a dok je drugi pokvario veliku partiju drugim zutim kartonom u cetvrtoj minuti nadoknade. U par minuta s igracem vise, Dinamo je napravio vise nego cijelu utakmicu, ali Soudaniju je nedostajalo i srece.