Nakon katastrofe Rijeka ponovno bacila Hajduku 'rukavicu u lice'

Nogometaši Rijeke su u 31. kolu prvenstva na svojoj Kantridi slavili protiv Zadra sa 3:0 i tako ponovno pobjegli Hajduka na pet bodova prednosti.

15.4.2014.
20:55

Samo tri dana nakon teškog poraza kojeg su doživjeli na Maksimiru od Dinama (4:0), Rijeka je nastavila borbu za drugo mjesto.

Na Kantridu je stigao Zadar, i bez nekoliko standardnih igrača, pokazalo se, ipak nije imao što tražiti u riječkom dvorištu.

Rijeka je krenula silovito, a stalni napadi u otvaranju utakmice došli su na naplatu već u 17. minuti. Ikić je igrao rukom u kaznenom prostoru gostiju, a sudac je pokazao na bijelu točku. Sigurni izvođač bio je Ivan Krstanović.

Samo deset minuta poslije, Rijeka je došla do 2:0. Slobodnjak je opalio Brezovec, lopta se nakratko odbila do Jugovića, koji cilja nebranjeni dio zadarske mreže i povećava vodstvo.

Do kraja poluvremena mogli su domaćini i do trećeg pogotka, no prilike nisu iskoristili Krstanović i Močinić. U nastavku ista priča, Rijeka je napadala i tražila treći pogodak, Zadar se branio bez iakve ideje u ofenzivi.

Konačan udarac Rijeka je Zadranima zadala u 71. minuti. Lopta je došla na desnu stranu do Tomečaka, a ovaj kroz gužvu snažno opalio i pogodio za 3:0.

Ovom je pobjednom Rijeka u borbi za drugo mjesto ponovno pobjegla Hajduka na pet bodova. Bijeli u srijedu igraju u Zagrebu protiv Hrvatskog dragovoljca i imaju se priliku ponovno približiti na minimalni zaostatak.