Protiv toga se ne može: Nevjerojatni dinamovac izludio Kantridu!

Rijeka tuguje, Dinamo je pobjednik velikog hrvatskog nogometnog derbija!

21.9.2014.
13:26

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac - Moises, Cvijanović - Vešović, Kramarić, Jugović - Krstanović

DINAMO: Eduardo - Pinto, Gonçalo, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović, Antolić - Soudani, Wilson, Čop

Strijelci: 0:1 Soudani (33'), 1:1 Kramarić (59'), 1:2 Soudani (69') Na Kantridi su nakon osam kola vjerovali da bi pobjedom napokon mogli preuzeti vrh prvenstvene ljetvice, ali morat će ubuduće pokazati puno više koncentracije u završnici nego što su je imali u nedjelju navečer.

Dinamo je pobijedio zaslugom Alžirca Soudanija koji i dalje poluprilike pretvara u golove, dok je Rijeka promašila sve što se moglo.

Modri su bolje otvorili utakmicu, imali dominaciju i nekoliko dobrih pokušaja, a do vodstva su došli u 33. minuti kad je glavom zabio Soudani nakon prodora i ubacivanja Pinta s desne strane. Bila je to klasična Dinamova akcija, koju je ovaj dvojac izveo i nekoliko puta prije, ali Alžirac nije bio u najboljoj poziciji.

S druge strane, Kramarić i društvo propisno su se ispromašivali u prvom poluvremenu. U 25. minuti je stopostotnu priliku s desetak metara zapucao Krstanović, samo dvije minute kasnije Jugović je pogodio vratnicu, a malo potom je i Leovac bio u dobroj prilici, ali i on je iz blizine pucao pored gola. Tresla se mreža Dinama nekoliko puta, ali s druge strane.

Kramarić je svoju dobru večer otvorio majstorskim slobodnim udarcem u rašlje i dobro rastegnuo Eduarda, bi pred kraj prvog dijela prevario i Šimunića i vratara Dinama, ali onda pucao tik uz samu vratnicu.

Tek drugo poluvrijeme donijelo je pravi odgovor Rijeke, a strijelac je naravno bio Kramarić. Sharbini je s lijeve strane kaznenog prostora Dinama sjajno podvalio loptu na drugu stativu, a tamo se našao najbolji strijelac lige i zabio svoj 11 gol nakon četvrtine sezone.

U tom je trenutku Rijeka prebacila u petu brzinu, stvorila nekoliko dobrih šansi, ali opet je gol pao na drugoj strani. Desetak minuta nakon izjednačenja, ponovno se ukazao Soudani i jednim potezom riješio utakmicu. Ovoga je puta Alžirac majstorski zabio doslovno s travnjaka. Nakon visokog ubačaja Pivarića s lijeve strane, lopta se provukla kroz obranu Rijeke, a Soudani ju je u padu pospremio u Vargićevu mrežu.

Tako je na kraju propala velika prilika Riječana, koji su pobjedom mogli doći do prvog mjesta i dvaboda prednosti ispred vječnog prvaka Dinama. Modri sada imaju četiri boda prednosti i zaista veliku pobjedničku seriju iza sebe - Petrolul, Hajduk, Astra, Rijeka...

U susretu 9. kola hrvatskog prvenstva, u Koprivnici su nogometaši Slaven Belupa svladali Osijek s 2:0 (1:0).

Pred 800 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Strahonja iz Zagreba, a strijelci su bili Ozobić u 44. minuti i neuništivi Davor Vugrinec u 73.

Petak: Lokomotiva - Zadar 0-1 (Weitzer 17)

Subota: Istra 1961 - Zagreb 1:2 Split - Hajduk 1:1

Nedjelja: Slaven Belupo - Osijek 2:0 Rijeka - Dinamo 1:2

LJESTVICA:

1. Dinamo 9 8 1 0 24 8 +16 25 2. Rijeka 9 7 0 2 23 8 +15 21 3. Hajduk Split 9 3 3 3 21 15 +6 12 4. Zagreb 9 3 3 3 15 15 +0 12 5. Zadar 9 3 2 4 12 23 -11 11 6. Lokomotiva Zagreb 9 3 1 5 17 19 -2 10 7. Split 9 2 4 3 10 12 -2 10 8. Istra 1961 9 1 5 3 8 11 -3 8 9. Osijek 9 2 2 5 8 13 -5 8 10. Slaven Belupo 9 2 1 6 6 20 -14 7