Nogometaši Splita i Istre odigrali su i posljednju utakmicu 2. kola hrvatskog nogometnog prvenstva. U neizvjesnoj završnici Split nije uspio pobjediti Istru. Završilo je neriješenim ishodom - 1:1.

28.7.2014.
21:01

Nakon Hajduka Istra 1961 otela je na startu prvenstva u gradu pod Marjanom dva boda i Splitu. I to s identičnih 1:1. Uzalud dominacija Splita u polju, mnogo veći posjed lopte, kada su ti napadi uglavnom bili jalovi. Osjetio se umor u igri Splita od zgusnutog ritma utakmica.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali niti prilika osim udarca Blagojevića iz slobodnjaka koji je završio na gredi Splitovog gola. Ovim potezom istarski igrač kao da je najavio svoju večer. I Split je zapucao gredu na početku drugog dijela kada je Rugašević odlično pucao.

U 76. minuti Vukman je srušio Rugaševića, a Bilić s jedanaest metara probio Brkića koji je pogodio stranu.

I kada je izgledalo da će se Split pridružiti Dinamu i Rijeci na vrhu ljestvice, i u pobjedničkom raspoloženju dočekati nova europska iskušenja, Blagojević je u 84. minuti novom bombom s 25 metara izjednačio i donio Istri drugi remi u Splitu u dva kola.

1 Dinamo 2 2 0 0 8-3 6 2 Rijeka 2 2 0 0 7-3 6 3 Split 2 1 1 0 3-2 4 4 Lokomotiva 2 1 0 1 7-5 3 5 Zadar 2 1 0 1 3-3 3 6 Slaven B. 2 1 0 1 3-6 3 7 Istra 1961 2 0 2 0 2-2 2 8 Hajduk 2 0 1 1 3-5 1 9 Zagreb 2 0 0 2 3-6 0 10 Osijek 2 0 0 2 2-6 0