Ponovno remi: Hajduk poveo i sve prosuo nakon velike greške Kalinića!

Ovaj vikend donosi dva nogometna derbija u 9. kolu hrvatskog prvenstva.

20.9.2014.
15:26

RNK SPLIT: Vuković, Ibriks, Galović, Vrgoč, Rugašević, Vidović, Rog, Bagarić, Glavina, Bilić, Cikalleshi

HAJDUK: Kalinić, Vršajević, Nižić, Milić, Jozinović, Mezga, Caktaš, Sušić, Kouassi, Maglica, Gotal

Strijelci: 0:1 Maglica (27'), 1:1 Galović (40') Puno se uoči derbija Svetog Duje na Parku mladeži nagađalo o sastavu Hajduka nakon što je nekolicinu igrača i trenera Tudora pokosila viroza, ali Bijeli su ipak uspjeli skupiti respektabilan sastav.

U prvih 11 su se tako pojavila i dva igrača koja su trebala završiti na tribini sve dok ne potpišu novi ugovor, Vršajević i Milić. Nedostajali su Milović, Anđelković, Maloča, kartonirani Bradarić, Mikanović (ozljeda) i Bašić (viroza).

Unatoč izostancima, bolje je utakmicu pred oko 3.000 gledatelja na Parku mladeži otvorio Hajduk. Maglica je imao priliku šokirati domaćine već u 7. minuti nakon dobrog proigravanja Vršajevića, ali je iz srca kaznenog prostora pucao preko gola. Hajduk je još bolju priliku imao u 13. minuti kad je nakon loše reakcije domaće obrane Sušić uletio u kazneni prostor i opalio s 15-ak metara, ali odlični vratar Vuković je sjajno obranio.

Split je prvi pokušaj imao u 21. minuti kad je Ibriks nakon solo-akcije topovski pucao s oko 25 metara, ali lopta je prohujala iznad gola.

Bolju igru Bijeli su okrunili u 27. minuti. Bio je to mat u tri poteza, Sušić je iz sredine proigrao Gotala na lijevom krilu, ovaj je idealno ubacio u peterac, a Maglica je s nekoliko metara lagano poentirao za vodstvo Hajduka.

Tek tada su domaći ozbiljnije zaigrali, a nagrada je stigla u 40. minuti uz veliku pomoć inače odličnog vratara Lovre Kalinića. Mladi hajdukovac loše je boksao jednu ubačenu loptu, ona je u leđa pogodila Vidovića, odbila se do kapetana Splita Galovića koji je sa sedam, osam metara imao lak posao zabiti za izjednačenje.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Split je već mogao povesti. Hajdukov tragičar Kalinić ovoga je puta sjajno reagirao te je majstorski pokušaj Mate Bilića iz slobodnog udarca s dvadesetak metara sjajnom paradom odbio u prečku i u korner.

Nije u promašajima ostao dužan ni Hajduk. Maglica je u 57. minuti bio u sjajnoj prilici na šest, sedam metara, ali je pucao pored gola. Novo uzbuđenje dogodilo se u 70. minuti kad su Crveni imali odličnu priliku. Roce je u napad izbacio brzog Cikalleshija, a ovaj je 15-ak metara iskosa iz prve tukao uz samu desnu stativu pored ispruženog Kalinića.

Zadnju priliku za sva tri boda imao je pet minuta prije kraja Vršajević, ali je s ruba kaznenog prostora pucao pokraj gola. Dva splitska kluba tako su sada već tradicionalno podijelili bodove, te i dalje zadržali veliki zaostatak za vodećim Dinamom. Hajduk je treći s utakmicom više i 10 bodova manje od Modrih, a Split sedmi s 12 bodova manje od Dinama.

U utakmici 9. kola domaćeg prvenstva, Zagreb je kao gost pobijedio Istru s 2:1 (1:0). Pjesnike je u 39. minuti u vodstvo doveo Šulc, na 1:1 je izjednačio Tomić u 79. minuti, a velika tri boda donio je gostima Bevab u zadnjoj minuti susreta.

Pred 1.000 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Vučkov iz Rijeke.

Ovom pobjedom Zagreb je skočio na treće mjesto sa 12 bodova, jednim više od Hajduka i Zadra, dok je Istra 1961 na diobi osmog mjesta s Osijekom s osam bodova, četiri više od posljednjeg Slavena Belupa.

Na vrhu je Dinamo sa 22 boda, druga je Rijeka sa 21.

Petak: Lokomotiva - Zadar 0-1 (Weitzer 17)

Subota: Istra 1961 - Zagreb 1:2 Split - Hajduk 1:1

Nedjelja: Slaven Belupo - Osijek 2:0 Rijeka - Dinamo 1:2

LJESTVICA:

1. Dinamo 9 8 1 0 24 8 +16 25 2. Rijeka 9 7 0 2 23 8 +15 21 3. Hajduk Split 9 3 3 3 21 15 +6 12 4. Zagreb 9 3 3 3 15 15 +0 12 5. Zadar 9 3 2 4 12 23 -11 11 6. Lokomotiva Zagreb 9 3 1 5 17 19 -2 10 7. Split 9 2 4 3 10 12 -2 10 8. Istra 1961 9 1 5 3 8 11 -3 8 9. Osijek 9 2 2 5 8 13 -5 8 10. Slaven Belupo 9 2 1 6 6 20 -14 7