U 32. kolu prvenstva Hajduk je na Poljudu ugostio momčad Lokomotive. Bijeli su nakon 45 minuta imali sve, a na kraju su zamalo ostali bez ičega. Ostalo je 2:2.

21.4.2014.
18:55

Nakon što je Hajduk doživio debakl u prošlom kolu protiv Dragovoljca, Rijeka je također izgubila svoj dvoboj u Osijeku, i Bijeli su tako dobili novu šansu jer bi se pobjedom vratili na dva boda zaostatka za Rijekom, a samim time i u trku za drugu mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

I odmah je Hajduk krenuo žestoko. Već u 4. minuti Bijeli su imali veliku šansu za pogodak. Antonio Milić je ukrao jednu loptu, sjurio se prema golu i raspalio malo van šesnaesterca, no na sreću Lokosa lopta je završila malo pored vrata.

U 22. minuti nova velika prilika za domaćine. Andrijašević je perfektno preigrao Vršajevića koji izbija sam pred Zelenikom, ali loptu šalje pokraj gola. Treća je za Hajduk bila sreća. Ubacio je Milić s lijeve strane, Maglica prsima spustio za Šušića, a ovaj bez imalo respekta raspalio po golu i zakucao loptu u mrežu.

Novu veliku priliku Splićani su imali u 43. minuti. Andrijašević i Kouassi su izigrali obranu Lokosa i gurnuli u priliku Maglicu, a ovaj oči u oči sa Zelenikom ne uspijeva zabiti za 2:0. Samo dvije minute poslije stigla je najbolja prilika za utakmici za goste u prvom dijelu. Šovšić je ubacio, obrana domaćih je zaspala, a Pjaca sa svega tri metra loptu poslao pokraj vrata.

Hajduk je u nastavak krenuo još žešće i nakon samo sedam minuta došao do drugog pogotka. Kouassi je pronašao Sušića, ovaj ubacio za Maglicu koji sa 7-8 metara zabija pored nemoćnog Zelenike. A onda se dogodio veliki preokret. Samo četiri minute poslije, Lokosi se vraćaju u život. Pjaca je ubacio iz kuta, Kalinić promašio cijelu loptu koju je na drugoj vratnici dočekao Budimir i poslao je u praznu mrežu.

Nove neprilike za Hajduk stigle su u 61. minuti kad je Andrijašević zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja na Trebotiću nakon čega su domaćini ostali s igračem manje, a već pet minuta poslije stigao je pogodak za izjednačenje. Šovšić je u sjajnu priliku gurnuo Musu koji je izbjegao zaleđe, izašao sam pred Kalinića i bez problema zabio za poravnanje.

Lokosi su se nakon izjednačenja očito zadovoljili bodom, a Hajduk je krenuo u napad i imao u 82. minuti imao priliku za tri boda. Ubacio je Sušić, a Maglica neometan poslao loptu pored vrata. Ostalo je 2:2, puno više za izgubljenim bodovima može žaliti Hajduk, ali Splićani su si samo krivi, jer da su u prvom dijelu iskoristili dio prilika koje su imali, sada bi pisali o novoj uvjerljivoj pobijedi Bijelih.

Istra i Slaven Belupo odigrali su sjajnu utakmicu s čak šest pogodaka. Već u trećoj minuti Slaven je došao do vodstva. Pavlović je zabio loptu u vlastitu mrežu. Gosti su vodili do 30. minute kada je izjednači Blagojević.

Odmah na početku nastavka Belupo je došao do novog vodstva, zabio je Vugrinec, no već nakon deset minuta za novo izjednačenje pogađa Obšivač. 12 minuta prije kraja Glavica je donio i treće vodstvo za Koprivničane.

U 90. minuti Bruno Marić je dosudio sumnjivi jedanaesterac za Istru, nakon kojeg je trener Slavena Elvis Scoria doslovno poludio i utrčao na teren u namjeri da se obračuna s glavnim arbitrom. No, u takvoj su ga namjeri uspjeli spriječiti zaštitari koji su ga jedva odvukli s terena.

Blagojević je zabio iz jedanaesterca svoj drugi pogodak i uspio priskrbiti Istri bod.

Ljestvica: 1.Dinamo 74 2.Rijeka 63 3.Hajduk 59 4.RNK Split 50 5.Lokomotiva 47 6.Istra 1961 37 7.Zadar 32 8.Osijek 28 9.Slaven Belupo 26 10.Hr. Dragovoljac 23