Dinamo nije uspio, sudac Svilokos isključio Mršića!

U prvoj utakmici osmog kola hrvatskog prvenstva, Dinamo je na Maksimiru odigrao samo 0:0 protiv Osijeka unatoč velikoj dominaciji tijekom cijelog susreta.

14.9.2012.
19:22

Stadion: Maksimir Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće), Alen Gerek (Zabok)

Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Ibanez - Calello, Alispahić - Carrasco, Sammir, Rukavina - Čop

Osijek: Vargić - Ibriks, Vrgoč, Smoje, Aleksić - Novaković, Lešković, Kvržić, Zulim, Petrović - Miličević Dinamo nije nastavio pobjedničku seriju, prekinuo ju je Osijek odigravši 0:0, uspio je bunkerom sačuvati svoj gol i ukrasti Dinamu dva boda. Ante Čačić u susret s Osijekom ušao je s novim igračem plavih, Bryanom Carrascom, a iz zapisnika je izostavio Pivarića i Beqiraja.

Na klupi su pak bili oporavljenik Mateo Kovačić i iz Lokomotive pridošli Marcelo Brozović (zaigao drugih 45 minuta). Čileanac je igrao ofenzivno, na desnoj strani i u prvih nekoliko minuta, s nekoliko poteza itekako je zadovoljio. Brz je, prodoran, traži igru i suradnju, taktički je vrlo dobar, a i fizički spreman. No, kako je utakmica odmicala, Osijek se sve više povlačio i do poluvremena je igrao čisti bunker.

Plavi su teško probijali dupli blok Osijeka, a najbolje su prilike imali Šimunić, Čop, a najveći zicer Rukavina, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Sammir je izbacio Carrasca, ovaj ubačajem pronašao Rukavinu koji s par metara nije uspio pogoditi mrežu. Osijekov strateg Stanko Mršić poručio je Čačiću da će naj... ti, no brzo je vratio svoju momčad u krilo vrataru i orijentirao se na čuvanje svojih vratiju. Osijek je imao tek jednu priliku, s 25 metara opalio je Novaković, ali je Kelava odbio. U nastavku, kad je odbio loptu, suđeno je zaleđe.

U nastavku je Dinamo opasno zaprijetio slobodnim udarcem Ibaneza, činilo se da plasirana lopta ide u mrežu, no prešla je nekoliko centimetara iznad vratnice. Pa je Rukavina izvozao obranu Osijeka, ali je Vargić i to obranio. U 64. minuti izgleda da se ozbiljno ozlijedio Osijekov vezni igrač Nikša Petrović, izvezen je s terena. Dinamo je imao dobar kontranapad kojeg je pokrenuo Šimunić, Krstanović je jurio prema vratima Osijeka i onda sebično i loše pucao umjesto da je poslužio Vidu ili Carrasca koji je u drugom poluvremenu bio vrlo dobar.

Carrasco je prvu utakmicu i 80 odigranih minuta u Dinamu bio vrlo solidan, življi od većine plavih igrača i dobio je pljesak kad je izlazio. Novu veliku priliku imao je Krstanović, ali je pogodio Smoju. Napadač Dinama tražio je jedanaesterac zbog igranja rukom, ali ga nije dobio. Pa je onda Krstanović pogodio prečku, lopta jednostavno nije htjela u mrežu.

Sudac Svilokos u sudačkoj je nadoknadi isključio trenera Mršića zbog prigovora, a Osijek je par trenutaka poslije došao do velikog maksimirskog boda.

Dinamo je i dalje vodeći, sada ima 20 bodova, iako ga već u nedjelju Slaven Belupo može svrgnuti s trona, ukoliko pobijedi Rijeku u Koprivnici. Osijek ima 11 bodova i izjednačio se s Hajdukom koji ima utakmicu manje.