Nevjerojatan derbi: Dinamo pobijedio u zadnjim sekundama, Dalmacija u šoku!

Hajduk i Dinamo odigrali su derbi za povijest pred dvadesetak tisuća gledatelja na Poljudu u sedmom kolu hrvatskog prvenstva. Splitski stadion eksplodirao je već u 8.

31.8.2014.
12:01

HAJDUK: Hajduk: Kalinić – Vršajević, Maloča, Milović, A. Milić – Sušić, Anđelković, Caktaš – Kouassi, Maglica, Gotal

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Vukojević, Brozović, Antolić - Soudani, Čop, Pjaca

Strijelac: 1:0 Sušić (8'), 2:0 Milić (49'), 2:1 Čop (70'), 2:2 Čop (90'), 2:3 Henriquez (95') Pričat će se još danima o velikom preokretu Dinama na Poljudu, o tri asistencije Soudanija, dva gola Duje Čopa bivšem klubu, i pobjedničkom pogotku Henriqueza u zadnjim sekundama. Da, Hajduk je pred oko 20.000 navijača na Poljudu prokockao 2:0 vodstvo, a imao je i veliku priliku mladog Josipa Bašića za 3:0. Na, kraju, presudio mu je igrač Manchester Uniteda na posudbi u Dinamu.

Sigurno će biti priče i o čak pet minuta sudačke nadoknade koje su ponovno Dinamu donijele tri boda kao i nedavno protiv Lokomotive. No, krenumo redom.

Utakmica se za Hajduk nije mogla otvoriti bolje. Već u osmoj minuti Sušić je s desnog krila doslovno uletio u šesnaesterac i u trku pogodio suprotne rašlje. Gol za najavne špice i naravno, poznatu euforiju na Poljudu. Mezga je samo dvije minute kasnije mogao postati heroj, ali je u stopostotnoj prilici više dodao loptu Eduardu nego ozbiljno pucao.

Dinamo se probudio tek sredinom prvog dijela, ali kao i toliko puta do sada, promašio i ono što profesionalci nikako ne bi smjeli. Čop je u 29. minuti upropastio prvu veliku priliku. Soudani je sjajno proigrao najboljeg strijelca Modrih koji je izbio sam pred Kalinića, ali umjesto da puca s pet metara, pogledao je prema linijskom sucu misleći da je zaleđe i lopta mu je pobjegla. No, zaleđa nije bilo. Sva sreća za Zagrepčane, kasnije se iskupio u velikom stilu. Sjajnu šansu imao je potom i Brozović, ali loptu je na putu do mreže izbio kapetan Hajduka Mario Maloča.

Na predah je Hajduk otišao s 1:0, a onda na početku drugog dijela kaznio Dinamo za propuštene šanse. Domaći su stvorili gužvu u Dinamovom kaznenom prostoru, lopta je došla do Milića koji s desetak metara probija Eduarda i baca 20.000 navijača u trans. Hajduku je u 57. minuti opravdano poništen pogodak Maglice zbog zaleđa, a tri minute poslije sve je mogao riješiti mladi Josip Bašić. Sam je istrčao pred Eduarda, ali se uplašio, spetljao i prokockao priliku za sigurnu pobjedu.

A onda je krenula zagrebačka kaznena ekspedicija. Nakon sjajnog ubačaja SoudanijaDuje Čop je zabio svom bivšem klubu, već šesti otkako je otišao iz Hajduka. Činilo se i nakon tog gola da Dinamo nema snage ni za izjednačenje, a kamoli za preokret, ali bio je to tek početak drame koju nitko nije mogao naslutiti. Opet je Soudani probio lijevu stranu, ubacio u sredinu, a Čop neumoljivo rešeta Kalinića. 2:2 u 90. minuti i najava antologijskog kraja!

Kada je pomoćni sudac označio pet minuta nadoknade bilo je jasno da nije još sve gotovo, ali opet je nevjerojatno što se dogodilo hajdukovcima! Po treći je puta asisitirao Soudani s lijeve strane, a Henriquez, igrač na posudbi iz Manchester Uniteda donio veliko slavlje gostima!

Dinamo je odmakao trećeplasiranom Hajduku za čak devet bodova, ali Modrima za vrat i dalje puše Rijeka sa samo bodom zaostatka na drugome mjestu.

"Čestitke mojoj momčadi na pobjedi! Nisu se predavali u jednoj ne baš bajnoj situaciji i mislim da su na kraju zaslužili pobjedu. U prvom dijelu nismo igrali kako smo se dogovorili, Hajduk je osvajao druge lopte i bio agresivniji iako smo mi imali bolje prilike. Na odmoru sam tražio da igramo brže i okomitije, ali smo odmah dobili drugi gol pa nije bilo jednostavno", izjavio je oduševljeni trener Dinama nakon utakmice pa dodao:

"U pripremi smo očekivali da će Hajduk u finišu utakmice pasti, a naravno da nismo očekivali gubiti 2:0. Hajduk nije mogao pratiti naš ritam, zabili smo golove i zasluženo odnijeli bodove u Zagreb". REZULTATI 7. KOLA: Hajduk Split - Dinamo Zagreb 2-3 (Sušić 8, Milić 49/Čop 71,90,Henriquez 90+4) Rijeka - Zadar 6-1 (Kramarić 12, Tomečak 20, Moises 30, 38, 87, Cvijanović 85/Terkeš 16) Zagreb - RNK Split 2-1 (Boban 54, 61/Bagarić 62)

Subota: Slaven Belupo Koprivnica - Lokomotiva Zagreb 0-2 (Musa 44, Pavičić 90+3)

Petak: Istra 1961 - Osijek 0-0

LJESTVICA: 1. Dinamo 7 6 1 0 20 7 +13 19 2. Rijeka 7 6 0 1 21 6 +15 18 3. Hajduk 7 3 1 3 18 12 +6 10 4. Lokomotiva 7 3 0 4 15 16 -1 9 5. Istra 1961 7 1 5 1 7 7 +0 8 D 6. Zagreb 7 2 2 3 11 12 -1 8 7. Osijek 7 2 2 3 8 10 -2 8 8. Split 7 2 2 3 7 9 -2 8 9. Zadar 7 1 2 4 7 23 -16 5 10. Slaven Belupo 7 1 1 5 4 16 -12 4