DRAMA I RUŽAN KRAJ NA KANTRIDI! / Dinamo je u finalu

Nogometaši Dinama prošli su u finale Kupa Hrvatske u kojem će igrati protiv Splita. Nakon 2:1 na Maksimiru, na Kantridi nije bilo golova, ali dvoboj je imao ružan kraj...

22.4.2015.
13:29

Dinamo je pred ispunjenom Kantridom uspio sačuvati prednost iz Maksimira, a u unatoč pritisku domaćina, zagrebačka momčad je propustila bolje prilike na susretu. U prvom dijelu Riječani su bili bolji, ali je najbolju priliku propustio Junior Fernandes u 38. minuti kada je glavom u padu pogodio gredu.

U 61. minuti Soudani je išao sam na vratara Vargića i uputio loš šut pokraj gola, a u 72. minuti uzvratio je udarcem napadač Rijeke Ivančić, ali ravno u vratara Ježinu. U 81. minuti Ivančić je zatresao mrežu nakon udarca Tomasova, ali je sudac Zebec poništio zgoditak zbog zaleđa. Kantrida je bila na par sekundi u ekstazi, ali pomoćni sudac je s visokom podignutom zastavicom uništio snove 9.500 navijača.

Kako više nisu mogli doći pobjede, domaćini su gubili živce, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Marin Leovac je dobio crveni karton zbog prigovora. Potpuno je podivljao, a njegovi suigrači su cinično aplaudirali sucu.

Domaći navijači imali su mnogo prigovora na suđenje, a tribine su uvredama ispratile sudačku trojku, ali i izvrijeđale čelnike Dinama i HNS-a. Najspominjaniji je bio Zdravko Mamić kojeg su 'pljuvali' navijači oba kluba. No, iako nisu briljirali, njegovi puleni su odradili posao.

"Uvijek ima onih koji se ljute, ali gledajući dvije utakmice, mislim da je Dinamo zasluženo prošao u finale", izjavio je Dinamov trener Zoran Mamić.

"Čestitam Dinamu, ali prije svega svojim igračima. Hvala publici koja nas je nosila 93 minute", komentirao je Rijekin strateg Matjaž Kek, koji se kratko osvrnuo i na suđenje:

"Nisam ljut kad znam kako to ide, malo sam razočaran".