Volejčinom 'potrgao' mrežu i srca navijača Hajduka!

Hajduk je u 24. kolu hrvatskog prvenstva vodio kod Slaven Belupa sve do 80. minute kada je bod domaćinu odličnim pogotkom iščupao Brezovec.

31.3.2012.
19:00

U vrlo napetoj utakmici Slaven Belupo i splitski Hajduk podijelili su bodove odigravši 1:1. Poveli su gosti u 57. minuti kada je Vukušićev ubačaj s desne strane Andrijašević primirio i loptu proslijedio Lendriću, a ovaj ju je neometan s ruba peterca uz pomoć grede pospremio u Rodićevu mrežu.

Kada su već svi mislili da će Hajduk zatvoriti utakmicu i da neće biti promjena rezultata ukazao se Brezovec i deset minuta prije kraja sa 17 metara neobranjivo pucao u donji desni kut Blaževića. Veliko slavlje na koprivničkom stadionu, koji je bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Ništa čudno jer je dolazak Hajduka u Podravini oduvijek bio nogometni praznik.

Slaven Belupo mogao je povesti već u 10. minuti. Mujanović je izbacio Neretljaka, proslijedio loptu do Šabana, ali ovaj je oklijevao i gostujući branić blokirao mu je udarac. Nešto kasnije domaća klupa tražila je drugi žuti karton za Limu, ali potezanje rukom brzog Mujanovića sudac Vučkov mu je oprostio i dosudio samo prekršaj. Farmaceuti su nastavili napadati, a najbliže pogotku bili su u 30. minuti kada je Vugrinčev slobodni udarac sa 17 metara, koji je sam iznudio, krajnjim naporom obranio Blažević.

Nakon toga, probudili su se i Bili nošeni glasnom podrškom 300-tinjak pripadnika Torcide. Prvo je u 34. Andrijašević s 20-ak metara pogodio vratnicu, a potom je pet minuta kasnije kapetan Hajduka Vukušić izbacio cijelu obranu Farmaceuta, odlično pucao, ali spreman je bio Rodić i loptu odbio u korner.

S početkom drugog poluvremena počela je padati kiša. To kao da je uspavalo domaćine koji su poklekli u 57. minuti, ali uspješno su se vratili i zasluženo osvojili vrijedan bod u borbi za Europu. Nažalost, mnogobrojna publika pritom nije vidjela povijesni 127. pogodak Davora Vugrinca, kojim bi postao najbolji strijelac HNL-a svih vremena.

Inter - Osijek 2:0 Zagreb - Zadar 2:0 Karlovac - Lučko 0:0 Slaven Belupo - Hajduk 1:1 Split - Šibenik 2:0 Dinamo - Lokomotiva 6:0 Cibalia - Varaždin (otkazana utakmica zbog kazne gostiju) Istra 1961 - Rijeka (prekid zbog bakljade pri vodstvu domaćina od 1:0)