Prvi put u HrvatskojŠok u Puli: Prekinut susret između Istre i Rijeke!

Šok u Puli: Prekinut susret između Istre i Rijeke!

Posljednja utakmica 24. kola prvenstva između Istre 1961 i Rijeke prekinuta je u 70. minuti nakon što su domaći navijači vodeći pogodak svoje momčadi proslavili bakljadom i to nakon upozorenja glavnog suca.

Počela su se ostvarivati upozorenja iz HNS-a te je prvi put otkako je hrvatskog prvenstva jedna utakmica završila prije vremena zbog bakljada navijača.

Dogodilo se to na pulskom stadionu Alda Drosine i to u 70. minuti nakon 'vatrometa' domaćih navijača koji su ignorirali upozorenje glavnog suca Marija Strahonje.

Prvo je pirotehniku ispucala Armada u 58. minuti nakon čega je sudac upozorio gledatelje da će pri sljedećoj bakljadi prekinuti utakmicu, a domaći navijači nakon vodećeg pogotka svoje momčadi, kojeg je zabio Stipe Bačelić-Grgić u 70. minuti, nisu izdržali pa su i oni zapalili svoj arsenal baklji.

Strahonja je nakon toga prekinuo utakmicu i, za razliku od situacije u derbiju između Dinama i Hajduka, poslao momčadi u svlačionicu.

Strahonji baš i ne ide po planu ovih dana... (arhivska fotografija) Foto: PIXSELL

"Ja ću odlučiti što će biti s utakmicom, a disciplinski će sudac odlučiti o kaznama. Prerano je bilo što reći dok ne vidim kompletna izvješća i službene snimke s utakmice. U ponedjeljak bi trebao imati izvješće od delegata i onda će puno toga biti jasnije. Moguće je puno opcija jer prvi prekid izazvali su gostujući navijači, a drugi, nakon čega je prekinuta utakmica, domaći. Zato je moguće da utakmica bude registrirana kao 1:0, 3:0 za domaće ili za goste, a moguće je i da se utakmica ponovi! Sve opcije su otvorene. Sve je obuhvaćeno člankom 59 našeg pravilnika. Ishod ćete znati kad dođe vrijeme i kad proučimo situaciju", objasnio je u izjavi za 24sata povjerenik za natjecanje u prvoj ligi Josip Brezni.