'Real me razočarao, očekivao sam više od njih!'

Trener madridskog Reala Carlo Ancelotti bio je puno zadovoljniji od svog kolege na klupi Bayerna Pepa Guardiole nakon prve polufinalne utakmice Lige prvaka.

24.4.2014.
8:46

Razlog je dakako domaća 1:0 pobjeda i činjenica da je Bayern stvorio svega jednu pravu priliku potkraj susreta.

"Na početku smo igrali plaho, gubili smo loptu i imali smo poteškoća, ali onda smo se popravili", rekao je Ancelotti.

Bila je ovo povratnička utakmica za Cristiana Ronalda po oporavku od ozljede koljena, a Portugalca je iz igre povukao u 73. minuti.

"Cristiano je uložio velik napor, a iako je bio na 50 posto nije s njim bilo lako".

Talijanski je stručnjak rezimirao:

"Utakmica tamo će biti jako teška. Moramo odigrati sa samopouzdanjem i entuzijazmom. Nikad ne znate što se može dogoditi u Münchenu".

Zanimljivu izjavu dao je nakon utakmice Arjen Robben. Iako njegova momčad nije uspjela zabiti gol Realu, Nizozemac se kritički osvrnuo na igru Madriđana.

"Igrali smo protiv vrhunske ekipe, a dominirali smo od prve do zadnje minute. Real me razočarao, očekivao sam više od njih. Možda nismo stvorili mnogo prilika, ali bili smo bolji", poručio je krilni igrač Bayerna.

Nakon poraza u prvoj polufinalnoj utakmici Bayern se doveo u nezavidan položaj. Dakako da je rezultat 0:1 itekako nadoknadiv, posebice na domaćem travnjaku, ali statistika ide u prilog madridskom klubu.

Naime, Bayern je eliminiran u tri posljednja polufinala Lige/Kupa prvaka u kojima je izgubio u prvim utakmicama. Treneru Kraljevskog klubaCarlu Ancelottiju ovo je bila sedma utakmica protiv Bayerna kao treneru, a dosad je upisao pet pobjeda i dva remija.

Real je protiv Bayerna imao tek 28.3% posjeda lopte, ali je svejedno pobijedio. U ostalim utakmicama u Ligi prvaka ove sezone nisu imali manji posjed lopte od 49.2%.