Turski Bešiktaš Slavena Bilića nije uspio izboriti nastup u Ligi prvaka. Nakon 0:0 iz prvog dvoboja, Topnici su na svom Emiratesu slavili s minimalnih 1:0.

27.8.2014.
22:39

Iako je Bilić najavljivao kako njegova momčad može iznenaditi slavni londonski klub, to se ipak nije dogodilo. Arsenal je bio bolja momčad i na kraju prošao zasluženo. Jedini pogodak u posljednjoj minuti prvog dijela zabio je Alexis Sanchez, ovoljetno pojačanje Topnika pristiglo iz Barcelone.

U Ligu prvaka se plasirao i Leverkusen novopečenog hrvatskog reprezentativca Tina Jedvaja. Nakon pobjede u prvoj utakmici (3:2), Apotekari su i u uzvratu bili bolji od danskog Kopenhagena sa 4:0. Pogotke za Nijemce zabili su Son (2.), Calhanoglu (8.) i Kiessling (13., 65.). Jedvaj je odigrao svih 90 minuta.

U ostalim utakmicama Athletic je u Bilbaou slavio protiv Napolija sa 3:1. Vodili su gosti od 47. minute golom Hamšika, a onda su domaćini dvama pogodica Aduriza (61., 69.) i jednim Ibaija (73.) preokrenuli rezultat. Prvi dvoboj završio je 1:1.

Plasman u Ligu prvaka izborio je i švedski Malmö koji je golovima Rosenberga (11., 84.) i Erikssona (19.) slavio protiv Red Bulla sa 3:0. Prva utakmica završila je pobjedom Austrijanaca 2:1.

Posljednji predstavnik koji se plasirao u Ligi prvaka je Ludogorec. Bugari su slavili protiv rumunjske Steaue u rijetko viđenoj drami. Naime, Rumunji su u Razgrad stigli s prednošću od 1:0 iz prve utakmice, i bili su na korak do prolaza, a onda je Wanderson zabio u sudačkoj nadoknadi i odveo susret u produžetke. No, u 119. minuti obrani domaćih pobjegao je Varela kojeg na rubu kaznenog prostora ruši vratar Stojanov i dobiva crveni karton. Pošto domaći strateg više nije imao pravo na zamjenu na gol Ludogoreca stao je rumunjski stoper Moti koji na kraju postao pravi heroj. Naime, Moti je obranio čak dva jedanaesterca dok je njegovom 'kolegi' na drugoj strani to uspjelo samo jednom.