Derbi večeri u 2. kolu Lige prvaka nije donio spektakularan nogomet, ali to neće smetati navijačima Atletico Madrida čiji su miljenici na na Vicente Calderonu svladali Juventus s 1:0.

1.10.2014.
14:38

Atletico - Juventus 1:0 Malmo - Olympiakos 2:0

Redoslijed: Juventus 3 Atletico 3 Malmo 3 Olympiakos 3 Sudar španjolskog i talijanskog prvaka u sklopu skupine A ispao je prilično razočaranje, većim je dijelom to bila uspavanka bez pravih prilika, ali sa sretnim završetkom za domaće. Prva su to tri boda za aktualnog europskog doprvaka, a zanimljivo je da su sve četiri momčadi u skupini nakon dva kola bodovno izjednačene budući da je Malmö kod kuće nadigrao Olympiakos s 2:0

Ključni se trenutak utakmice na Calderonu dogodio u 75. minuti kada je s desnog boka nabacio Juanfran. Naš Mario Mandžukić nije uspio glavom dohvatiti loptu, ali je na drugoj vratnici spreman i spretan bio Arda Turan.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Istaknimo da je Mandžukić na terenu ostao do 84. minute, a u 25. je minuti imao solidnu priliku. Pucao je s 18 metara, ali je Juventusov veteran Buffon obranio njegov udarac. Vrijedi spomenuti i da je hrvatski napadač nakon samo petnaestak minuta igre skinuo masku s lica koju je nosio zbog nedavnog loma nosa.

Kao što smo naveli, Malmö je do premijernih bodova došao slavljem protiv Olympiakosa pred vlastitim navijačima. Dvostruki je strijelac bio Markus Rosenberg, a prvi je pogodak pao nakon komične pogreške gostujuće obrane i vratara Roberta.

Zenit - Monaco 0:0 Bayer - Benfica 3:1

Redoslijed: Zenit 4 Monaco 4 Bayer 3 Benfica 0 U skupini C je hrvatski vratar Danijel Subašić sačuvao čistu mrežu na gostovanju u Sankt Peterburgu gdje je njegov Monaco odigrao neodlučeno 0:0 protiv domaćeg Zenita.

Bayer Leverkusen je, pak, na svome travnjaku bio bolji od Benfice s 3:1. Za Apotekare su to prvi ovosezonski bodovi, dok su Portugalci i dalje na nuli. Strijelci za njemački klub bili su Stefan Kiessling, Heung-Min Son i Hakan Çalhanoğlu iz penala, dok je jedini pogodak za goste zabio Eduardo Salvio. U kadru Bayera ovom prilikom nije bilo Tina Jedvaja, dok je Dario Krešić proveo utakmicu na klupi u statusu rezervnog vratara.

Skupina A Malmo - Olympiacos 2:0 (Rosenberg 42, 82) Atletico Madrid - Juventus 1:0 (Arda Turan 75)

Skupina B Basel - Liverpool 1:0 (Streller 53) Ludogorec - Real Madrid 1:1 (Marcelino 6/Ronaldo 24, Benzema 78)

Skupina C Zenit - Monaco 0:0 Bayer Leverkusen - Benfica 3:1 (Kiessling 25, Son 34, Çalhanoğlu 63/Salvio 62)

Skupina D Arsenal - Galatasaray 4:1 (Welbeck 22, 30, 52; Sanchez 41/Yilmanz 63) Anderlecht - Borussia Dortmund 0:3 (Immobile 4, Ramos 70, 79)