Na krilima Messija i IniesteVIDEO: Ibra i društvo nemoćni! Barça u polufinalu

Barcelona nastavlja svoj put prema obrani naslova europskog prvaka. U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na Nou Campu pobijedili su Milan 3:1 te tako Ibrahimovića i društvo izbacili iz daljnjeg natjecanja.

Barcelona - Milan 3:1 (2:1)

Barcelona. Stadion: Nou Camp. Sudac: Björn Kuipers

Strijelci: 1:0 - Messi (11), 1:1 - Nocerino (32), 2:1 - Messi (41), 3:1 - Iniesta (53)

Barcelona:
Valdes, Alves, Pique, Puyol, Fabregas, Xavi, Iniesta, Mascherano, Busquets, Messi, Cuenca

Milan:
Abbiati, Mexes, Nesta, Abate, Antonini, Seedorf, Nocerino, Ambrosini, Boateng, Ibrahimović, Robinho.

Sa 0:0 na San Siru, uzvrat između Barcelone i Milana na Nou Campu držao je otvorenom svaku opciju, no od talijanske senzacije na kraju nije bilo ništa.

Nakon nekoliko sjajnih, ali promašenih Messijevih prilika u furioznom početku, poveli su domaćini u 11. minuti iz jedanaesterca. Izvođač je bio Argentinac, no veselje je trajalo kratko.

szólj hozzá: Barcelona - Milan (1:0) Messi

Već u 33. minuti pogotkom Nocerina Milan je izjednačio, a sudac u 41. minuti zbog prilično bezazlenog Nestinog povlačenja za rukav sudi još jedan kazneni udarac kojeg Messi opet precizno izvodi.

U 53. minuti Iniesta je zabio za 3:1 i riješio sve dileme.

szólj hozzá: Barcelona vs Milan 2:1 Messi

U polufinalu Katalaonci čekaju boljeg iz susreta Chelseaja i Benfice. Prvu utakmicu Englezi su dobili 1:0 u Lisabonu, a uzvrat e u srijedu na Stamford Brigdeu.

szólj hozzá: Barcelona Milan 3:1 Iniesta

Tijek utakmice:

Kraj utakmice. Barcelona je pobjedom protiv Milana 3:1 izborila polufinale Lige prvaka.

90' + 2 - Pokušaj Messija iz slobodnog udarca. Otišlo je to iznad živog zida, ali i gola.

90' - Nervozni Mexes požutio je na samom kraju utakmice.

86' - Zbog povlačenje Mexesa požutio je Cuenca.

84' - U igri je Maxi Lopez. Ušao je umjesto Pata, koji je u igru ušao u drugom dijelu.

82' - Utakmica je u posljednjim minutama puno isprekidana, što prekršajima, što izmjenama, te nema pravih prijetnji ni pred jednim vratima.

78' - Umjesto Fabregasa u igri je Keita.

77' - Zbog prekršaja s leđa na Iniesti požutio je Robinho.

75' - Umjesto Piquea u igri je Adriano.

70' - Pato je ušao umjesto Boatenga.

69' - Thiago propustio dotući Milan. Igrač Barcelone sam je izašao pred Abbiatija, ali je njegov udarac otišao pokraj vratnice.

66' - Zbog grubog starta s leđa na Robinhu požutio je Mascherano.

63' - Iz igre je izašao Xavi. Umjesto njega na terenu je Thiago.

61' - Prva izmjena na utakmici. Umjesto Seedorfa u igri je Aquillani.

60' - Boateng pucao glavom preko gola. Nakon ubacivanja iz kuta nečuvan je ostao Boateng, ali je njegov udarac bio neprecizan.

53' - GOOOLLLL za Barcelonu. Iniesta je zabio za 3:1. Mexes je pokušao blokirati udarac Messija, ali lopta je došla točno pred Iniestu koji je bio sam pred Abbiatijem i bez problema je pogodio za dva razlike Katalonaca.

49' - Zaprijetila je Barcelona iz slobodnog udarca. Pucao je Xavi s 25 metara, ali prohujalo je to pokraj vratnice gola Milana.

46' - Počeo je nastavak utakmice. Milan ima još 45 minuta da nađe način kako da zabije ponovno Barci i pokuša ju izbaciti iz Lige prvaka.

Kraj prvog dijela. Nakon prvih 45 minuta Barcelona na Nou Campu vodi 2:1 sa dva gola Messija.

44' - Messi zamalo do hat-tricka. Ipak ovog puta njegov je udarac obranio Abbiati.

41' - GOOOOLLL za Barcelonu. Siguran realizator ponovno je bio Messi. Ovog puta Abbiati nije pogodio ni stranu.

40' - Nesta je povukao Busquetsa u kaznenom prostoru i zaradio žuti karton. Sudac je pokazao na bijelu točku.

32' - GOOOOOOLLLL za Milan. Nocerino je dobio odličnu loptu od Ibrahimovića i našao se sam pred Valdesom. Igrač Milana pogodio je pokraj nemoćnog vratara Barce za izjednačenje rezultata na 1:1.

30' - Alves probao iz slobodnog udarca s 30 metara. Međutim bilo je to vrlo loše i završilo je gol autu.

26' - Novi pokušaj Messija. Probao je Argentinac udarcem iz koljena, ali je to bio lagani zadatak za Abbiatija.

24' - Katalonci traže drugi gol. Barcelona dominira u posjedu loptu, a Talijani vrlo teško iznose loptu sa svoje polovice. Međutim, nema pravih prijetnji po gol Abbiatija.

18' - Barca zaprijetila nakon udarca iz kuta. Nabacio je Xavi, a na drugoj vratnici na loptu je zakasnio Puyol.

11' - GOOOOLLL za Barcelonu. Messi je bio precizan s bijele točke iako je Abbiati pogodio stranu.

10' - Jedanesterac za Barcelonu. Nakon dvije velike greške Milana u obrani Antonini je srušio Messija i sudac je pokazao na bijelu točku.

7' - Veliki promašaj Messija. Izigrali su igrači Barcelone u tri poteza obranu Milana i Messi se našao sam pred golmanom Talijana, ali je njegov udarac otišao pored vratnice.

5' - Messi u solo prodoru. Argentinac se sjurio prema golu Barcelone, ali je njegov udarac s ruba šesnaesterca išao ravno u Abbiatija.

3' - Prva prijetnja Barce. Iniesta je odigrao dupli pas sa Cuencom, međutim udarac sa 11-12 metara nije bio precizan i propala je prva šanse Katalonaca.

1'- Počela je utakmica na Nou Campu. Carles Puyol večeras 550. put igra za Barcelonu.

Najava:

Večer uoči uzvratnog četvrtfinalnog dvoboja nogometne Lige prvaka između Barcelone i Milana na San Siru, gostujući je sastav trenirao izvođenje jedanaesteraca, a Zlatan Ibrahimović uvježbavao je neke druge 'solo-poteze'.

Na treningu je, naime, oduševio pogotkom u stilu Davora Šukera, a video gola uskoro je osvanuo i na You Tubeu.

Scenarij da polufinalist bude odlučen tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca moguć je samo ukoliko utakmica završi 0:0, identičnim rezultatom kojim je završilo prije tjedan dana u Milanu.

No, usprkos tomu, Milanov je trener Massimiliano Allegri, piše Marca, nekolicinu svojih igrača potkraj jučerašnjeg treninga poslao da usavrše svoje izvođenje udaraca s bijele točke. Među njima su bili Ibrahimović, Kevin Prince-Boateng i Robinho.