Nogometasi Bayerna savladali su Manchester City u Munchenu s 1:0 kasnim golom Jeromea Boatenga u 90. minuti.

17.9.2014.
13:11

Bayern - Manchester City 1:0 (Boateng 90) Roma - CSKA 5:1 (Iturbe 6, Gervinho 10, 31, Maicon 20, Ignasevic 50-ag/Musa 82) Bayern je dominirao vecim dijelom utakmice, te je imao bolje prilike. Na kraju se Bavarcima osmjehnula i sreca, ali sreca prati hrabre.

Prvu veliku priliku momcad Pepa Guardiole imala je vec u 40. sekundi utakmice, ali tada je udarac Thomasa Mullera malo iskosa s lijeve strane peterca otisao pokraj vratiju iako je bio posve neometan. U prvom poluvremenu Bayern je imao jos nekoliko pravih prilika, ali su neprecizni bili David Alaba i Robert Lewandowski.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Posebice je tezak promasaj bio onaj poljskog napadaca kada je u slicnoj situaciji kao i Muller s pocetka pucao pokraj gola. U drugom poluvremenu Bayern je sve vise pritiskao gol gradana, te su engleskog prvaka potisnuli duboko u njihov kazneni prostor. Nije bilo toliko izrazitih prilika kao u prvom dijelu, ali zato je City svoju najbolju priliku imao u 63. minuti kada je David Silva glavom pucao pokraj gola Manuela Neuera.

Rezultat se nije mijenjao sve do same zavrsnice, tocnije do 90. minute kada gradani nisu uspjeli rascistiti jednu mrtvu loptu u vlastitom kaznenom prostoru. Lopta je sretno dosla do Boatenga, bivseg igraca Manchester Cityja, iskosa na rubu kaznenog prostora s lijeve strane. Branic je ostro tukao, a lopta je uz pomoc lediju Lewandowskog zavrsila u maloj mrezici Cityjevog gola.

U drugoj utakmici skupine E Roma je deklasirala moskovski CSKA na Olimpicu sa 5:1. Niti jedna talijanska momcad u povijesti Lige prvaka nije vodila s 4:0 nakon uvodnih pola sata i zato je Romin podvig tim znacajniji. S dva gola Gervinha, te jednim Maicona i Iturbea vucica je vec do poluvremena potopila ruski sastav. U nastavku nisu spustili gas, na 5:0 je rezultat povisen autogolom Ignasevica, da bi Musa u zavrsnici ipak zabio pocasni gol za CSKA.

Chelsea - Schalke 1:1 (Fabregas 11/Huntelaar 62) Maribor - Sporting 1:1 (Zahovic 90/Nani 80) U skupini G obje su utakmice zavrsile podjelom bodova istovjetnim rezultatima 1:1. Chelsea je iznenadujuce remizirao protiv Schalkea na Stamford Bridgeu, a Maribor protiv lisabonskog Sportinga. Chelsea je ocekivano poveo ranim pogotkom Cesca Fabregasa vec iz 11. minute, ali je izjednacio Klaas-Jan Huntelaar u 62. Chelsea je do kraja pokusao doci do tri boda, ali Schalke se junacki obranio.

U Ljudskom vrtu u Mariboru oba su gola postignuta u samoj zavrsnici. Sporting je poveo golom Nanija u 80. minuti, da bi Zahovic u drugoj minuti sudacke nadoknade uspio spasiti bod domacinima nakon neobjasnjivog kiksa obrane Portugalaca.

//www.youtube.com/embed/ES_mvRsVhSU Skupina E Bayern - Manchester City 1:0 (Boateng 90) Roma - CSKA 5:1 (Iturbe 6, Gervinho 10, 31, Maicon 20, Ignasevic 50-ag/Musa 82)

Skupina F Ajax - PSG 1:1 (Schoene 74/Cavani 14) Barcelona - APOEL 1:0 (Pique 28)

Skupina G Chelsea - Schalke 1:1 (Fabregas 11/Huntelaar 62) Maribor - Sporting 1:1 (Zahovic 90/Nani 80)

Skupina H Athletic - Sahtar 0:0 Porto - BATE Borisov 6:0 (Brahimi 5,32,57; Martinez 37, Adrian 61, Aboubakar 76)