Nogometaši Bayerna, PSG-a i Barcelone osigurali su prolaz u osminu finala, a moskovski je CSKA šokirao Manchester City na njegovom Etihadu.

5.11.2014.
13:13

Ljestvica: 1. Bayern 12 2. Roma 4 3. CSKA 4 4. Manchester City 2

Roma je prije dva tjedna doživjela težak debakl protiv Bayerna na svome Olimpicu (1:7). U München je stigla odlučna da joj se takvo što ne ponovi i u tome je i uspjela, ali protiv kvalitetnije Guardioline momčadi ipak nije mogla izbjeći poraz. Slavili su Bavarci s 2:0 i tako dva kola prije kraja osigurali osminu finala.

Bayern je od samog starta očekivano imao veći posjed lopte i diktirao je igru, ali dugo nije uspio slomiti otpor Rimljana koji su ovaj put igrali puno pametnije i dobro zatvorili prilaze golu. Ipak, u 38. se minuti nisu uspjeli spasiti. Raspoloženi Alaba je projurio po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a Ribery je natrčao u pravom trenutku i smjestio loptu u mrežu.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

I drugo je poluvrijeme donijelo nastavak Bayernove dominacije. Redali su se udarci Alabe, Lewandowskog, Boatenga, a sve je to bila najava za 64. minutu kada je Götze povećao prednost domaćih. Lewandowski je s lijeve strane ubacio pred gol, a Götze je pobjegao čuvaru i iz blizine prebacio gostujućeg vratara Skorupskog za, pokazalo se, konačnih 2:0.

Prava se senzacija dogodila u drugoj utakmici ove skupine. CSKA je pobijedio neuvjerljivi Manchester City s 2:1 i ubacio se u igru za drugo mjesto u skupini. Junak ruske momčadi bio je dvostruki strijelac Doumbia koji je već u drugoj minuti utišao Etihad. Samo šest minuta kasnije Toure je izjednačio iz slobodnog udarca, ali CSKA je do kraja poluvremena vratio prednost nakon pogreške Clichyja. Stvari su za domaće dodatno krenule nizbrdo u drugom dijelu jer je najprije Fernandinho u 70. minuti dobio drugi žuti karton, a 11 minuta kasnije je izravni crveni dobio strijelac Toure zbog udaranja suparničkog igrača.

PSG - Apoel 1:0 (Cavani 2) Ajax - Barcelona 0:2 (Messi 36, 76)

Ljestvica: 1. PSG 10 2. Barcelona 9 3. Ajax 2 4. APOEL 1

U skupini F Barcelona je popravila loš dojam koji je ostavila u posljednjim utakmicama: u Amsterdamu je svladala Ajax s 2:0 uz dva pogotka Messija. Čudesni se Argentinac time izjednačio s Raulom na prvom mjestu vječne ljestvice strijelaca Lige prvaka. Obojica imaju na kontu 71 gol, jedan više od Cristiana Ronalda.

Prvi je pogodak Messi zabio u 36. minuti nakon velike pogreške vratara Cillessena, a na 2:0 je povećao u 76. minuti poslije proigravanja Pedra. Domaći su od 71. minute imali igrača manje jer je drugi žuti karton dobio Veltman. Naš je Ivan Rakitić igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Rafinha.

U drugoj utakmici skupine PSG je na svome Parku prinčeva pobijedio ciparski APOEL s minimalnih 1:0. Zanimljivo, jedini je gol pao već u prvoj minuti kada je Van der Wiel s desnog krila pronašao Cavanija, a Urugvajac sjajnim udarcem matirao Parda. Domaći su do kraja stvorili još velik broj prilika, ali nisu uspjeli povećati prednost. No, i ovako su zadržali čelo skupine i zajedno s Barcelonom osigurali prolaz, a Ajaxu i APOEL-u ostaje borba za Europsku ligu.

SKUPINA E Bayern - Roma 2:0 (Ribery 38, Götze 64) Manchester City - CSKA 1:2 (Toure 8/Doumbia 2, 34)

SKUPINA F PSG - Apoel 1:0 (Cavani 2) Ajax - Barcelona 0:2 (Messi 36, 76)

SKUPINA G Sporting - Schalke 4:2 (Sarr 26, Nascimento 52, Nani 72, Slimani 90/Slimani 16-ag, Aogo 88) Maribor - Chelsea 1:1 (Ibraimi 50/Matić 75)

SKUPINA H Šahtar - BATE 5:0 (Srna 19, Teixeira 48, Adriano 58-11m, 83, 89) Athletic - Porto 0:2 (Martinez 56, Brahimi 73)