Zavrsena je grupna faza Lige prvaka.

10.12.2014.
15:09

Skupina E

Bayern - CSKA 3:0 (Muller 18-11m, Rode 84, Gotze 90+1) Roma - Manchester City 0:2 (Nasri 60, Zabaleta 86)

Ljestvica:

1. Bayern 15 2. Manchester City 8 3. Roma 5 4. CSKA 5

Skupina F

Ajax - APOEL 4:0 (Schone 45+1, 50, Klaasen 53, Milik 74) Barcelona - PSG 3:1 (Messi 19, Neymar 41, Suarez 77 / Ibrahimovic 15)

Ljestvica:

1. Barcelona 15 2. PSG 13 3. Ajax 5 4. APOEL 1 Zlatan Ibrahimovic je na Camp Nou doveo PSG u vodstvo nakon lijepe asistencije Blaisea Matuidija u 15. minuti. Opalio je Svedanin ljevicom u blizi kut, a vratar katalonskog sastava ostao je na krivoj nozi. Na izjednacenje se nije dugo cekalo, tek cetiri minute, a Lionel Messi je s druge vratnice desnicom u mrezu pospremio asistenciju Luisa Suareza. Bio mu je to 75. gol u Ligi prvaka.

Do potpunog preokreta Barca je stigla u 41. minuti sjajnim golom Neymara. Odapeo je Neymar iz daljine, a njegov je prekrasan udarac s nekih 20 metara odsjeo u mrezi pariskog sastava. U nastavku se na sljedeci gol cekalo do 77. minute kada je Luis Suarez pospremio odbijanac za konacnih 3:1. Ivan Rakitic u pobjedi svog sastava je sudjelovao od 68. minute.

PSG do ove utakmice nije bio porazen ni u jednom natjecanju ove sezone. Posljednji put prije ove utakmice igraci Laurenta Blanca pognutih su glava napustili teren jos u svibnju, kad ih je u francuskom prvenstvu pobijedio Rennes s 2:1. Nakon toga su odigrali 25 susreta bez poraza. Barcelona je pak nastavila sjajan niz buduci je od 2006. godine na ovamo svake godine osvajala prvo mjesto u svojoj skupini Lige prvaka.

U drugoj utakmici skupine F Ajax je s 4:0 savladao APOEL dvama golovima Lassea Schonea, te po jednim Davyja Klaasena i Arkadiusza Milika i tako osigurao nastavak natjecanja u Europskoj ligi.

U skupini E Bayern je rutinski s 3:0 savladao CSKA golovima Thomasa Mullera (iz jedanaesterca), te Sebastiana Rodea i Marija Gotzea i tako samo potvrdio prvo mjesto. Manchester City je na rimskom Olimpicu pobijedio Romu 2:0 golovima Samira Nasrija i Pabla Zabalete iz drugog poluvremena.

Takav rezultat znaci da je Manchester City prosao u osminu finala kao drugoplasirana momcad skupine E, dok ce Roma natjecanje nastaviti u Europskoj ligi.

Skupina G

Chelsea - Sporting 3:1 (Fabregas 8-11m, Schurrle 16, Mikel 56 / Silva 50) Maribor - Schalke 0:1 (Meyer 62)

Ljestvica:

1. Chelsea 14 2. Schalke 8 3. Sporting 7 4. Maribor 3

Skupina H

Athletic Bilbao - BATE 2:0 (San Jose 47, Susaeta 88) Porto - Sahtar 1:1 (Aboubakar 87 / Stepanenko 51)

Ljestvica:

1. Porto 14 2. Sahtar 9 3. Athletic Bilbao 7 4. BATE 3

Iz skupine G dalje su u osminu finala prosli Chelsea i Schalke. Dok se za Chelsea znalo od ranije da je prosao dalje, Schalke je osminu finala izborio 1:0 gostujucom pobjedom protiv Maribora. Nijemcima je na ruku isao i rezultat sa Stamford Bridgea gdje je Chelsea savladao Sporting s 3:1. Strijelac za Schalke bio je Max Meyer, dok su za Chelsea zabili Cesc Fabregas, Andre Schurrle i John Obi Mikel. Jedini je gol za lisabonski sastav, koji ce europsku sezonu nastaviti u Europskoj ligi, postigao Jonathan Cristian Silva.

U skupini H od ranije je bilo poznato da su putnici u drugu fazu natjecanja, a to su Porto i Sahtar, dok je Athletic Bilbao 2:0 pobjedom protiv BATE Borisova osigurao Europsku ligu. Strijelci golova za Baske bili su Mikel San Jose i Markel Susaeta, dok je Sahtar bez suspendiranog Darija Srne u Portu bio nadomak pobjede golom Tarasa Stepanenka, ali je u 87. minuti domacine spasio Aboubakar.