KRAJ: / Francuzi pokazali Dinamu kako igraju veliki dečki

Dinamo je i po treći put poražen s istim rezultatom. PSG je slavio na Maksimiru s 0:2, a pogotke su za goste postigli Ibrahimović i Menez u provom poluvremenu.

24.10.2012.
17:10

Zagreb. Stadion: Maksimir. Gledatelja: 6.600. Sudac: Fırat Aydınus (Turska)

Dinamo (4-3-2-1): Kelava - Vrsaljko, Puljić, Šimunić Pivarić - Vida, Brozović, Kovačić - Ibanez, Čop - Sammir

PSG (4-3-1-2): Sirigu - Jallet, Alex, Silva, Maxwell - Bodmer, Verratti, Matuidi - Pastore - Menez, Ibrahimović

Strijelci: Ibrahimović (33), Menez (43)

Kraj utakmice!

90+2' - Kakva prilika za PSG. Ubacio je Matuidi, a Hoarau, sam s nekoliko metara promašio prazna Dinamova vrata.

90' - U momčad Dinama ušao je Alen Halilović koji je zamijenio Matea Kovačića.

88' - Poništen pogodak PSG-a. Ubacio je Ibrahimović na glavu Hoaraua koji je pogodio suprotni kut Kelavinih vrata. No, u doskoku je doslovno pomeo Šimu Vrsaljka zbog čega je turski sudac poništio pogodak. Potpuno opravdano!

78' - Vratnica za PSG! Odlično je Silva skočio nakon kornera, tukao je glavom od poda, a lopta je pogodila u vratnicu. Velika sreća za Dinamo.

77' - Hoarau je zamijenio Meneza. Bila je to posljednja izmjena u sastavu PSG-a.

72' - Odličan udarac Sissoka.Menez je pronašao Sissoka na 20-tak metara od gola Kelave, ovaj je opalio iz prve, iz voleja. Fijuknulo je malo pored vrata. Bio je to odličan pokušaj.

70' - Rukavina je zamijenio Čopa.

69' - Maturidi je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Vrsaljku.

68' - Iz velike daljine pokušao je Sammir. Odlučio se Brazilac na solo-akciju, tukao iz velike daljine, no bilo je to pomalo neozbiljno.

64' - Sjajan potez Ibrahimovića. U tri poteza gosti u izbacili cijelu momčadi Dinama. Pastore je izbacio Zlatana, a ovaj nečuvan pokušao izvesti majstoriju. Prebacio je s ruba 16-terca istrčalog Kelavu, no lopta je za nekoliko centimetara otišla pored vrata. Počeo se Ibra sprdati s Modrima.

60' - Druga promjena u sastavu PSG-a.Sissoko je ušao umjesto Bodmera.

54' - Novi pokušaj Meneza! Pokušao je Menez uhvatiti na spavanju Dinamovog vratara, no uspio je iznenaditi samo praznu sjevernu tribinu maksimirskog stadiona.

48' - Prilika za PSG!Pastore je kao brzi vlak protutnjao po desnoj strani, opalio iz prve, no pogodio je vanjski dio mreže.

46' - Krenuo je nastavak susreta! U sastavu obje momčadi došlo je do promjene. Camara je zamijenio Alexa, a Callelo Ibaneza.

Kraj prvog dijela!

43' - Gol za PSG!Menez je iz sredine dobio sjajnu loptu u kaznenom prostoru Dinama, bez većih poteškoća prošao je pored Puljića i snažnim udarcem pored nemoćnog Kelave zabio za 0:2.

39' - Novi pokušaj Sammira. Brazilac je dobio loptu na 20-tak metara od gola gostiju, sjajno se okrenuo i pokušao iznenaditi Sirigua, no promašio je vrata.

33' - GOL za PSG! Odličnu je loptu Pastore na lijevom krilu dodao Menezu, ovaj se pored Puljića probio kroz sredinu i povratnom loptom pronašao Ibrahimovića, koji je bez problema matirao Kelavu.

25' - Kakva šansa za Ibrahimovića.Pastore je progurao loptu pored Dinamove obrane, Ibrahimović se laktom oslobodio Vide, ostao sam ispred Kelave i u poluokretu zapucao na gol. Lopta je otišla preko vrata.

23' - Pokušao je Čop iz daljine! Nije to bilo tako loše, Čop je provukao loptu kroz sredinu, namjestio se i silovito zapucao. Lopta je prošla nekoliko centimetara od vrata Sirigua.

20' - Kelava spašava Dinamo! Probio se Menez s desne strane i pokušao iznenaditi Kelavu, ali se vratar Modrih nije dao prevariti.

13' - Pokušao je Čop!Sammir je dobro prošao kroz sredinu i pronašao Čopa na 20-tak metara, ovaj pokušava iz prve, ali točno u ruke vratara gostiju.

12' - Pokušaj Bodmera! Opalio je veznjak PSG iz daljine, ali Kelava je bio spreman.

10' - Grub prekršaj Verrattija. Bljesnula je kontra Dinama, Sammir je povukao loptu kroz sredinu, a Verratti ga je srušio grubim prekršajem s leđa zbog čega je zaradio žuti karton.

7' - Nova prilika za Modre. Opalio je Sammir sa 20-tak metara iz slobodnjaka, no lopta je u živom zidu okrznula Matuidija i odbila se u korner, iz kojeg je Brazilac izravno pucao po golu, a vratar Sirigu krajnjim naporom izbio iz u novi korner.

4' - Uzvratio je Dinamo! Korner je izveo Sammir, najviši u skoku bio je Vida, ali njegov udarac odlazi preko vrata.

3' - Kakva prilika za Ibrahimovića. Veliku je priliku promašio PSG. Verratti je poslao sjajnu loptu prema Zlatanu koji je izbjegao zaleđe, primirio loptu i opalio po golu, ali mu je u udarac ušao Kelava i spasio Modre od ranog pogotka.

1' - Utakmica je počela!

Na maksimirskog stadionu skupilo se 6.600 gledatelja. Modri nikako ne mogu biti zadovoljni posjetom svojih navijača.

Iako se Dinamo nadao kako će nakon 'sjajne' akcije 'navijač od milijun kuna', ljubitelji modre boje nahrupiti na Maksimir, to se ipak nije dogodilo. Prema informacijama koje stižu iz tabora hrvatskog prvaka prodano je tek oko 6-7 tisuća ulaznica, a očekuje se brojka od najviše 10 tisuća gledatelja.

Gostujući navijača iz Francuske kako stvari stoje neće biti na Maksimiru. Naime, francuski mediji doznali su kako su navijači PSG, točnije njih 70-tak zaustavljeno na slovensko-hrvatskoj granici. Točan razlog se ne zna, ali navodi se kako ih najvjerojatnije neće pustiti put Zagreba jer ne posjeduju ulaznice za dvoboj protiv Dinama.

Jedan od rijetkih koji vjeruje u Dinamo u utakmici protiv PSG jest Dado Pršo. Legendarni Vatreni danas živi u Monacu i trenira mladu momčad Villefranchea u kojoj igra njegov sin. Prema Maksimiru, gdje će u 20.45 sati započeti utakmica protiv Parižana, je poslao poruke ohrabrenja. "Pratim dovoljno da bih mogao reći: Dinamo nije bez šanse. PSG je sastavljen od jakih individualaca, još nije momčad. Ničime me dosad Parižani nisu oduševili, osciliraju, još traže formu. Pola momčadi nije igralo Ligu prvaku, a i Zlatan, iako je glavni igrač, nije baš uvijek na svojoj vrhunskoj razini. Po meni je njihov trenutačno najbolji igrač veznjak Matuidi, taj odlično drži sredinu terena. Dinamo, definitivno, ima šansu", kazao je Pršo te objasnio kako Modri mogu do senzacije:

"Trebaju postaviti čvrsti blok, a onda iskoristiti svoj talent, tehničku dotjeranost, jer ima u toj momčadi igrača koji to mogu. Bokovi nisu jača strana PSG-a, a i obrana se zna ‘zaigrati’. Alex je malo spor, Thiago Silva vrhunski, međutim, još nije u najboljoj formi, još nisu uigrani. Ima nade, zašto ne?" Za kraj razgovora u Jutarnjem listu Dado Pršo je imao još nešto za reći dinamovcima.

"Moja poruka Dinamovim igračima je ‘samo hrabro i pokažite Francuzima kako Hrvati igraju nogomet’! Svim srcem želio bih da Dinamo pobijedi, bit ću veliki navijač Modrih".